Садівники розповіли, які рослини заважають малині плодоносити
Весняна підживка малини дуже важлива, адже це шанс отримати високий і гарний врожай ягід. У березні слід провести перше підживлення, щоб рослини швидко стали міцнішими і підготувались до нового сезону.
Азотні добрива є основою підгодівлі, адже вони стимулюють ріст зеленої мали та сприяють формуванню завʼязі. Найкращим варіантом для раннього підживлення є внесення сечовини або селітри. Це варто робити до початку активного росту, коли бруньки ще не почали набухати.
Правильне дозування добрив для кожного квадратного метра складає приблизно 30 грамів. Зазначену кількість добрив необхідно рівномірно розподілити по всій площі.
Окрім традиційних підживлень, садівники радять використовувати звичайні дріжджі. Для цього слід розчинити 10 грамів сухих дріжджів у 8 літрах води, і додати 3 столові ложки цукру. Всю цю суміш потрібно залишити на ніч настоюватись. Потім розчин слід буде розвести водою 1:5 і полити кущі малини.
Коровʼяк та послід теж є ефективними органічними добривами для малини. Для підживки коров’яком потрібно розвести його з водою – 1:10 і полити кожен кущ малини – літр на рослину. Якщо використовувати курячий послід, то тут потрібно бути обережними, адже він може спалити малину. Його потрібно розвести з водою в пропорції 1:20, а поливати кущ одним літром.
Деревний попіл теж є чудовим джерелом мінеральних речовин, таких як кальцій і фосфор. Його можна використовувати як у рідкому вигляді, так і в сухому. Для цього вам знадобиться 600 грамів рідкого мила, яке потрібно змішати з десятьма літрами води і настояти розчин протягом 24 годин. Поливати малину цим розчином слід, використовуючи два літри на кущ.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас