Садівники назвали рослини-медоноси, які бажано посадити в своєму саду
Рослини-медоноси – ідеальна приманка для бджіл. Навесні ці тружениці відвідують квіти та квітнучі дерева, щоб зібрати з них пилок, який в подальшому використовують для живлення розплоду. Також з квіточок бджілки збирають нектар, який переробляють на мед і годують ним колонію взимку.
Щоб залучити до саду медоносних бджіл – потрібно висадити на клумбах рослини і квіти, які їх приваблюватимуть. Пропонуємо читачам добірку з 10 найкращих рослин-медоносів.
Соняшник – одна із тих самих медоносних квіток, які варто висаджувати на клумбі, щоб привабити бджіл. Коли головки соняшнику відкриваються вранці – на них одночасто відкривається ціла купа дрібних квіточок. Вони багаті на нектар та пил і тому точно приваблюватимуть бджіл. Вони збиратимуть на цих медоносах пил та найсолодший нектар.
Верес – компактна рослина із довгим стебельцем та дрібними квітками. Вони є медоносними та подарують бджолам багато нектару і пилу.
Котики на весняній вербі також є медоносами. Вони стануть чудовим джерелом раннього нектару для бджіл, які переробляють його у мед.
Весняне цвітіння на деревах – джерело солодкого нектару та пилу, за яким злітаються бджілки з усієї округи. Персики, яблука, абрикоси, сливи та вишні, а також дикороси терен і глід стануть чудовим осередком для бджолиних збірів.
Волошка – ще одна квітка, яка неймовірно популярна серед бджіл. В природі існує багато її різновидів і в тому числі – волошка гірська, звичайний горош, класична волошка.
Ехінацея пурпурова – довгоквітучий багаторічник, до якого бджоли-запилювачі проявляють неабиякий інтерес. Росте ця культура на більшості типі ґрунту, полюбляє сонячні місця.
Рудбекія промениста – квітка яскраво-жовтого кольору. Заквітає вона зазвичай наприкінці літа і в цей самий час до неї злітається сила силенна бджіл.
Насолоджуватись яскравим цвітінням рудбекії променистої та слухати гудіння бджолиного рою можна з серпня і до самого жовтня.
Вербена бонарська – справжній магніт для бджіл. Її невеличкі квіточки фіолетового кольору розташовані на високих стеблах, які заввишки можуть сягати навіть 1.5 метрів.
Бонарська вербена полюбляє рости на сонячних місцях, де ґрунт не завжди лишається надто вологим.
Лаванда приваблює багатьох садівників своєю формою, забарвленням і медоносними властивостями. Ця квітка квітне протягом багатьох місяців і чудово підходить для приваблювання бджіл. Серед усіх різновидів лаванди найбільш приваблива для медоносних комах – англійська форма.
Борщівник – однорічна трава із синьо-фіолетовими квіточками. Він добре росте на будь-яких ґрунтах та постачатиме бджолам солодкий нектар і пил.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас