30.03.2025 11:20

Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.
Софія Самосадкіна

Адже для того, щоб цей процес був успішним, необхідно знати велику кількість різних секретів, які можуть допомогти наростити коріння у живців успішно та без проблем.

Також необхідно взяти до уваги, що деякі рослини пророщуються дуже просто, а деякі вимагають багато уваги, і можуть не винагородити хорошим результатом.

Основні правила взяття живців завжди універсальні: зріз необхідно робити косий, обов’язково обробити лезо та дезінфікувати його, обирати гілки з бруньками.

Зверніть увагу, що на живці має бути листя, але невелика його кількість. Два – буде більш ніж достатньо.

Більша кількість буде забирати ресурси рослини, а менше не надаватиме необхідну кількість живлення.

Яка спеція допомагає проростити живці

Квітникар розповів, яка спеція допомагає проростити живці

Далі нам необхідно буде занурити живець у землю чи воду. Але перед цим варто занурити його ще й в корицю. Саме в цьому і полягає прийом.

Справа в тому, що кориця — це неймовірно хороший антибактеріальний та антигрибковий засіб, який обов’язково приведе вас до успіху. Адже найбільша проблема живців — це захворювання, які часто можуть зупинити нас на середині шляху і звести нанівець всі наші старання.

Далі поміщаємо в живець у продезінфікований грунт. Зробити це можна за допомогою звичайної духової шафи. Рясно поливаємо та накриваємо плівкою або чимось прозорим, утворюючи парник.

Впевніться у тому, що знизу є дренаж і вода не буде стояти. Поливати необхідно регулярно. Також можна використовувати фунгіциди, якщо помітите, що щось йде не за планом.

Як правило господині ще й використовують стимулятори росту коріння. Вони неабияк допомагають у цій непростій справі, і можуть прискорити процес. Пам’ятайте, що не тільки важливо виростати коріння, але і ще й адаптувати рослину потім до природних умов, адже можна зазнати невдачі на самому фініші.

Софія Самосадкіна