31.03.2025 14:06

Зацвіте швидко, якщо зробите 1 хитрість: в чому секрет вирощування магнолії – має знати кожен

Магнолія має розкішний цвіт і аромат, якщо надати їй правильні умови для росту - як вирощувати цю рослину у своєму саду, щоб вона швидко зацвіла?
Божена Басюк

Деякі вважають, що магнолія не підходить для вирощування в Україні, але насправді це не так. Ця рослина може прижитися в наших умовах, якщо заздалегідь обрати правильний її сорт і надати правильні умови для росту.

Гібридні сорти магнолії мають кілька переваг, найголовнішою є їхня зимостійкість, вони можуть витримувати морози до 30 градусів. Також вони мають тривалий період цвітіння, адже бутони відкриваються поетапно. Компактні розміри кущів ідеально підійдуть і для вирощування на невеликій ділянці.

Квітникарі розповіли, як правильно доглядати за магнолією навесні

Серед найкращих зимостійких сортів можна виділити такі: “Сюзан”, зірчасту “Роял Стар”, “Блек Тюліп”, “Суланжа Галаксі”, “Нігра”. Проте, важливо памʼятати про один нюанс, адже протягом перших трьох років, потрібно захищати молоді рослини від сильних морозів. Рекомендується накривати кореневу систему плівкою або торфом.

При виборі саджанця необхідно звертати увагу на кореневу систему, вона має бути розгалуженою та рівною. Коріння не повинно мати потовщень, ущільнень чи вузликів. Якщо ж воно надто довге, то його варто обробити глиняним розчином. Найкращим варіантом будуть саджанці з закритою кореневою системою. Найкращою землею для магнолії буде ґрунт з суміші листової землі, піску і торфу — 3:2:2. Кислотність має бути в межах 6-7,5.

Квітникарі розповіли, як правильно доглядати за магнолією навесні

Висаджувати квітку краще навесні, саджанці слід розміщувати на відстані від дорослих дерев і високих будівель, щоб не було затінення. Занадто велика кількість води може призвести до гниття кореневої системи. Поливати рослину потрібно обережно, а також варто регулярно розпушувати верхній шар ґрунту – кілька разів за сезон. Якщо листя пружне та має насичене зелене забарвлення, то для одного поливу вистачить до 5 літрів води на саджанець, якщо ж листя почало жовтіти – до 7 літрів води. Поливати саджанці необхідно кілька разів на тиждень (1-2).

Також магнолія потребує підживлення з другого року після посадки. Навесні застосовують азотні добрива, а ближче до осені розчин нітроамофоски – 20 г на 20 л води. Щодо обрізки, то на перших етапах її росту не варто проводити дану процедуру, рослина сама формує свої пагони. Однак, після зимового періоду рекомендується провести санітарне обрізання, видалити гілки, які пошкоджені внаслідок морозу.

Божена Басюк