Чим відлякати морквяну муху та її личинки навесні
Разом із приємними турботами з вирощування овочів та ягід на дачі, городників щороку чекає битва зі шкідниками. Буде набагато простішим, якщо до боротьби підготуватися заздалегідь. У цьому матеріалі мова піде про найнебезпечнішу городню комаху – морквяну муху, а особливо її личинки, які вражають не тільки коренеплоди, а й інші парасолькові культури – пастернак, селера, петрушку тощо. Вони прогризають наскрізь ходи в плодах і роблять їх непридатними в їжу.
Зазначимо, що самий пік нападу мухи відбувається напровесні (наприкінці квітня – на початку травня), після того, як температура повітря прогріється до 18 градусів. Саме в цей період самки відкладають яйця біля основи молодих сходів моркви. Вдруге епідемія настає влітку, коли вилітає наступне покоління шкідників. Це приблизно у липні-серпні.
Якщо ви звернули увагу, що листя моркви набуло фіолетово-червоного відтінку, пожовтіло і засохло, то це означає, що личинки мухи вже приступили до своїх шкідливих справ. Коренеплоди стрімко втрачають смак і соковитість, морква починає дерев’яніти, на ній з’являються тріщини та почорніння.
Є кілька способів боротьби з морквяною мухою. Один із найефективніших – відлякати запахами, які вона не переносить. Отже, навесні, коли висаджуватимете моркву, посадіть між рядами або поруч цибулю, часник, календули, а також чорнобривці та хризантеми. Запахи цих культур дезорієнтують муху та її личинки, заважаючи їм виявити моркву. Також використовуються настої та відвари на основі перерахованих вище рослин.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас