01.04.2025 18:40

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.
Вікторія Бородіна

Великий врожай соковитої моркви – мрія ледве не кожного дачника. Щоб досягнути її – необхідно правильно підготувати ділянку для посадки і… не поспішати із висадкою морквяного насіння на грядки. Розповідаємо, чому.

Одна із особливостей насіння моркви у тому, що воно дуже примхливе. Якщо умови для проростання будуть несприятливі – воно або повільно буде сходити, або взагалі застрягне десь в товщі ґрунту і молодою зеленню городників радувати не буде.

Щоб морквочка після посіву добре та швидко зійшла – дочекайтеся, поки ґрунт на ділянці прогріється до стабільних +10…+12 градусів. Адже схожість цієї овочевої культури максимально знижується, якщо посіяти її в холодну землю.

Чому городники радять не поспішати із посівом моркви

В непрогрітому ґрунті морквяне насіннячко буде розвиватись погано, а його сходи сильно уповільняться і, найголовніше – будуть нерівномірними. Тож, при такому посіві у господаря дуже великі шанси отримати грядочку із “лисинами”.

Тому найкращий варіант – посіяти моркву на грядки на 10-15 днів пізніше. Вона і розвиватиметься швидше, і сходи дасть більш дружні. Та й в порівнянні із тою, що проростала в холодній землі – виросте міцнішою. Тож, не поспішайте сіяти моркву рано – дочекайтесь тепла.

В очікуванні ідеальної можливості для посіву можете обрати місце для посадки моркви. Бажано, щоб воно було безвітряним, сонячним та добре захищеним від протягів. Прослідкуйте, щоб місцевість не підтоплювалась ґрунтовими водами, а грунт на ній був родючим, пухким та легким.

Городники розповіли, чому із посівом моркви краще не поспішати

Перед початком посіву перекопайте землю на ділянці на глибину приблизно 20 см. Приберіть з ділянки усі коріння та бур’яни. Покращити структуру глинистої землі можна за допомогою торфу, піску, компосту або перегною.

Вікторія Бородіна