Агрономи назвали переваги вертикальних грядок
Використовувати вертикальні поверхні для вирощування рослин почали ландшафтні дизайнери та архітектори. Це дозволяло зробити зелені зони навіть в обмеженому просторі балконів і терас. Але хороші ідеї рідко залишаються без уваги, тому садівники та городники теж вирішили використовувати такий принцип для створення вертикальних грядок. Вони дозволяють суттєво збільшити корисну площу на городі.
Створити вертикальні грядки на власній ділянці може будь-який господар. Для цього треба ні спеціальних вмінь, ні купи сил та часу. Але якщо проявити трішки фантазії, то можна зробити все не лише практичним, а ще й красивим. До речі, для висаджування квітів вертикальні грядки також підійдуть чудово. Наприклад, можна зробити їх зі старих піддонів, розміщених вертикально. Потрібно тільки між перетинками зафіксувати дошки.
Також до піддонів можна прикріпити пластикові бутлі. Причому конструкцію необхідно зробити правильною. Для цього розріжте бутель на 2 половини. Верхню (з кришкою) розверніть, зробіть в кришці отвір та пропустіть через нього мотузку. Навколо кришки зробіть по колу ще кілька отворів для дренажу.
Потім насипте в цю частину бутля ґрунту та посадіть рослину. Нижню частину потрібно зафіксувати на піддоні та наповнити водою, яка через мотузку потраплятиме до коренів. Найкраще така ідея підійде для невеликих рослин, як полуниця чи зелень. Мінісорти моркви, редис та деякі квіти теж можна так вирощувати.
Також можна зробити каркас для вертикальних грядок зі старих кашпо, відер від фарби чи пластикових боксів. Та важливо зауважити, що великі рослини цим методом вирощувати не вийде. Наприклад, якщо хочете посадити так помідори, то треба вибирати виключно компактні сорти з невеликим корінням.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас