
Експерт розповів, як утеплити плодові дерева
У жовтні активно триває підготовка плодових дерев до зими, адже після збору врожаю всі вони потребують відновлення. Особливу увагу слід приділити яблуням, грушам і сливам – у цей період формуються бруньки, від яких залежить якість майбутнього врожаю. Найкращим варіантом є проведення осіннього підживлення для відновлення дерев.
Як тільки настають холоди, ріст рослин сповільнюється і вони переходять у фазу спокою. Важливо уникати внесення азотних добрив, адже вони стимулюють ріст зеленої маси, однак варто звернути увагу на калій і фосфор, які здатні зміцнити рослини і зробити їх стійкішими до хвороб.
Під яблуні й груші рекомендується внести таку суміш – 300 г суперфосфату + 200 г сульфату калію, її варто додати до органіки або в пристовбурні кола, після чого провести полив.
Для вишень і слив краще приготувати розчин – 3 столові ложки суперфосфату + 2 столові ложки сульфату калію + 10 літрів води, на кожне дерево знадобиться 5 відер.
Також для яблунь і груш корисною буде селітра – 50 грамів + 10 літрів гарячої води, після чого охолодити і використовувати для поливу під корінь. Для боротьби з бактеріями та грибками можна застосувати мідний купорос – 100 г у 10 л води, ним потрібно обприскати дерева після опадання листя. Як варіант корисним буде використання йоду – 10 крапель на 10 літрів води, після чого вилити рідину під корінь.
Для сливи, вишні й черешні корисною буде яєчна шкаралупа (500 г) або доломітове борошно (8 склянок). Крім кальцію, важливо надати рослинам калій, молодим деревам вистачить одна склянка хлористого калію, а дорослим – дві.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас