
Городники назвали сидерати, від яких немає жодної користі
Останнім часом городники часто скаржаться, що не спостерігають видимої користі від посіву певного виду сидератів. Невже вони не ефективніші? Насправді, більшість сидератів добре насичують землю корисними елементами і роблять її більш пухкою і повітряною. Але є рослини, які в певних умовах або при неправильному застосуванні дійсно марні – а іноді навіть шкідливі.
До списку цих “антигероїв” перелічені сидерати потрапили з різних причин і сказати, що вони “безглузді” на 100% не можна. Їхня ефективність знижується тільки в певних випадках. Але є серед них двоє, які дуже гарні на зовнішній вигляд, але користь від них для землі – нуль.
№1. Фенхель – називають найкориснішим сидератом. Він не тільки не збагачує ґрунт, а й пригнічує зростання рослин, що знаходяться на сусідніх грядках. Фенхель не дає потужної і гарної зеленої маси, відлякує бджіл і корисних комах.
№2. Соняшник. У багатьох городників цей сидерат викликає захоплення. Соняшник дійсно дуже гарна зелена маса, але насправді він шкідливий для використання у вигляді сидерату. Він витягує вологу та поживні речовини, залишає в землі токсичні залишки, що заважають проростанню інших культур. До того ж соняшник погано перегниє. Якщо ви посадите його під огірки, капусту і томати, то толку від нього не чекайте.
Є ще категорія сидератів, які корисні тільки в суміші з іншими. Наприклад – редька олійна. Як сидерат її часто використовують, але її здібності явно переоцінені. Дає масу зелені, але забирає із ґрунту азот, якщо її не вчасно заорати. До того ж при ранній посадці може залучати шкідників – хрестоподібну блішку.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас