Сорок красенів-швейцарців присягнули Папі Франциску

У неділю, 4 жовтня, сорок новобранців Папської Швейцарської Гвардії урочисто склали присягу Папському Престолу у державі Ватикан.

Урочиста церемонія складання присяги була започаткована  на згадку про події 1527 року, коли 147 з 189 швейцарських гвардійців загинуло, захищаючи Папу Клемента VII від нападу військ імператора Священної Римської імперії і короля Іспанії Карла V. Завдяки героїзму гвардійців Папа римський зумів врятуватися. Щорічно у день цієї події, 6 травня, відбувається урочиста церемонія. Цьогоріч вперше, через карантин, церемонію перенесли на жовтень.

Напередодні, під час аудієнції, звертаючись до гвардійців, Папа Франциск побажав їм якнайкраще скористатися можливостями, які пропонує їм Рим, збагатитися інтелектуальними, культурними та духовними дарами.

Напередодні, під час аудієнції
Напередодні, під час аудієнції

Папа Римський виразив надію, що присяга, яку складуть гвардійці буде свідченням їхньої вірності Христові та християнству.

Кількість гвардійців Корпусу Папської швейцарської гвардії постійно налічує 110 членів. Це чоловіки, виключно швейцарці з католицьких родин, віком 19-30 років, ростом не менше 174 см, які перед цим пройшли військову службу на батьківщині.

В Корпусі служать виключно швейцарці-католики
В Корпусі служать виключно швейцарці-католики

Претенденти упродовж року проходять навчання з використанням спецзасобів і технік для управління натовпом та захисту важливих державних і духовних діячів.

Служба триває щонайменше два роки. За бажанням її можна продовжити.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини