Символ Віри. Молитва, якою свідчимо, що є християнами

Молитва Вірую або, як її ще називають, Символ Віри є головною молитвою, якою засвідчуємо свою приналежність до Вселенської Християнської Церкви.

Символ віри прийнятий на Першому Нікейському соборі в 325 році. В затвердженому тексті оголошувалась божественність  Бога-Сина  прирівнювалася до Бога-Отця. Ісуса Христа було названо «єдиносущним» з Богом-Отцем. Молитву впроваджено в обряд хрещення як обов’язкову.

Символ віри доповнений на Першому Константинопольському соборі у 381 році і уведений у літургію в Антиохїї близько 480 року.

У тексті проголошується божественність Святого Духа і його рівність Богові-Отцеві й Богові-Синові.

Андрій Рубльов. Свята Трійця

Андрій Рубльов. Свята Трійця

На Заході Символ Віри був уперше введений у літургію в Толедо в 589 році. Щоб підкреслити рівність всіх трьох божественних осіб – Отця, Сина і Духа Святого, до слів про сходження Святого Духа було додано filioque («…, що від Отця і Сина ісходить). У цій формі Нікейський символ увійшов у латинську месу (в VIII столітті в Франції, а в XI — і в Римі).

Східні, православні церкви цю зміну не прийняли. Ось чому ми в одних церквах чуємо, що Дух Святий від сина ісходить, а в інших – ні. Це залежить від того, до якої конфесії церква належить.

 

В Українській Римсько-католицькій Церкві найчастіше використовується такий спрощений варіант молитви. Порівняйте:

Вірую в Бога Отця Вседержителя, творця неба і землі,І в Ісуса Христа, Його єдинородного Сина, Господа нашого, що був зачатий від Духа Святого і народився від Діви Марії, що страждав за Понтія Пилата, був розп’ятий і помер, і був похований і зійшов у відхлань. Третього дня воскрес із мертвих, вознісся на небеса і сидить праворуч Бога Отця, звідки прийде  судити живих і мертвих.

Вірую в Духа Святого, вселенську Церкву, сопричастя святих, відпущення гріхів, воскресіння плоті, вічне життя. Амінь.

реклама

Поділіться статтею

Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах

Щаслива Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах: скоро буде весілля?

Леся Нікітюк роками ховає від фанатів своїх обранців. Телеведуча навіть не пояснює, чому обирає саме такий шлях. Якщо іншим зіркам саме публічність заважає будувати здорові відносини, то на особисте життя ведучої цікавість прихильників точно не впливає.
Віра Брежнєва

Чому доньки Віри Брежнєвої не люблять Костянтина Меладзе: Сара та Соня постійно шукають зв’язку з батьком Кіперманом

Дружина Костянтина Меладзе, екс-віагрянка Віра Брежнєва, до офіційного шлюбу з продюсером встигла двічі стати мамою. Першу доньку вона народила від свого першого кохання, з яким зустрічалася ще до музичної кар'єри. Молодша дівчинка з'явилася на світ у шлюбі з бізнесменом Кіперманом.
з випуску стало відомо і про те, що

Людмила Барбір будує для них з Русланом Сенічкіним будинок в Карпатах: для нового життя — нове гніздечко

Людмила Барбір вкрай рідко дозволяє журналістам дізнаватися в неї про деталі її життя поза телевізійними камерами. Усе необхідне вона розкаже сама, а інше не дізнається ніхто. Але пресі вдалося дізнатися, що Людмила обзавелася будинком в Карпатах.
Ірина Білик

“У мене був план”: Ірина Білик з сумом на очах зізналася, що мріяла стати мамою доньки

51-річна українська співачка Ірина Білик виховує двох синів — Гліба та Табріза. Молодшого малюка їй допомогла виносити сурогатна мати, про що артистка відверто розповіла своїй аудиторії. Однак зараз Ірина зізнається, що завжди мріяла бути мамою донечки.
Гороскоп на 19 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 19 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: прекрасний день для реалізації романтичних планів

У цей день важливо стримувати свої емоції та бути обережним в балачках. Тримайте язик за зубами та більше слухайте, дізнаєтеся багато нового і, можливо, дещо дуже корисне для вас. Романтичні плани підуть, як по маслу. Не соромтеся і чиніть, як вважаєте за необхідне.

Популярне

Останні новини