Християнські конфесії в Україні. Як ставитися до представників інших релігій?

В Україні є три основні християнські конфесії – римсько-католицька, греко-католицька і православна. Також діють релігійні громади протестантів, юдеїв і мусульман. То ж, як ставитися до представників інших конфесій і релігій?

Основним офіційним документом, яким керуються державні органи  у питаннях релігії є закон України «Про свободу совісті і релігійні організації».

«Нинішня світова модель віросповідань подібна на дерево, де на кожній гілці сидять групи людей зі своїм окремим баченням, сповідують свій догмат віри, який виробився  віками релігійної практики. Але мій досвід, моя практика жодним чином не повинна стояти на перешкоді іншому пізнати Бога власним шляхом, – так коротко і влучно окреслив суть проблеми Єпископ Київсько-Житомирський Владика Віталій Кривицький (РКЦ).

У цьому контексті маємо виходити з трьох позицій: екуменізм, якщо йдеться про християн, діалог та любов до ближнього.

Екуменізм – це рух в християнському світі за досягнення сопричастя та повної видимої єдності між деномінаціями (від лат. «перейменування» – окрема, автономна гілка християнської Церкви). Отже, під екуменізмом можемо розуміти зусилля, фундаментом яких є бажання з’єднатися з Христом у Його молитві: «Щоб усі були одно».

Це жодним чином не означає навернення християн однієї конфесії  до іншої, коли сильніша церква поглинає слабшу. Екуменічний рух насамперед означає спільне проповідування Христа молитвою та життям.

Екуменічна молитва
Екуменічна молитва

У стосунку до віруючих інших релігій потрібно бути толерантним. Свою правду віри, яку людина пізнала і сповідує треба проявляти через своє життя, поведінку, через  власну поставу. А стосунки з представниками інших релігій будувати на діалозі. Для цього добре мати певні знання, щоб сформулювати відповідь, аргументувати власну позицію. І пам’ятати, що основою успішного діалогу є вміння слухати.

З другої позиції логічно випливає третя – любов і пошана до ближнього. Той, хто поруч, хто навпроти є також самою дитиною Божою і тому він рівний у своїх правах зі мною.

Гарний приклад на шляху до порозуміння і єднання людства свого часу дав Папа Римський св. Йоан Павло ІІ. За час свого понтифікату він налагодив дружні стосунки зі Східними й Протестантськими церквами. Став першим і донині єдиним Папою, який спільно з юдеями молився в синагозі.

реклама

Поділіться статтею

Фіналіст Холостячки-2 Дмитро Шевченко після закінчення шоу показав кохану

Фіналіст Холостячки-2 Дмитро Шевченко після закінчення шоу показав кохану: поки Огнєвіч і Задворний плачуть

Прощання Злати Огнєвіч та Дмитра Шевченко вразило усіх глядачів. Адже вони були впевнені — Холостячка обере саме його. Співачці довелося пройти через шквал критики та пояснювати свою точку зору через те, що її обранцем став Андрій Задворний. Але зараз все встало на свої місця.
Як приготувати шубу: рецепт новорічного салату

Лінива шуба стане королевою новорічних салатів: покроковий рецепт оселедця під шубою по-новому

0
Традиційно оселедець під шубою – рецепт, який у багатьох асоціюється з Новим роком. Цей новорічний салат займає почесне місце на святковому столі нарівні з олів'є, холодцем і крабовим. Але як приготувати шубу по-новому? В нагоді стане лінивий варіант оселедця під шубою, який захопить гостей своїм оформленням і смаком.
Вагітна Наталія Могилевська показала круглий живіт

Вагітна Наталія Могилевська показала круглий живіт: майбутня мама від щастя не може припинити посміхатися

46-річна Наталія Могилевська мріє страти матір'ю. Своє бажання вона не приховує і навіть відкрито обговорювала можливість усиновлення малятка з дитбудинку. Втім, покищо це питання знаходиться на етапі роздумів. Чи можливо що зірка його вже вирішила?
Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто витрати на справи амурні

Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день, який пролетить швидко, легко і залишить приємний післясмак. Прекрасний час для шопінгу, розваг та процедур краси. Зустрічі пройдуть весело, стресу майже не буде. Детальніше у статті.
Як виглядає донька Олександра Пономарьова від Мозгової

Як виглядає донька Олександра Пономарьова від Мозгової, заради якої продюсерка обібрала колишнього до нитки

У стосунках з донькою великого композитора Миколи Мозгового Оленою в Олександра Пономарьова народилася прекрасна дівчинка, яка згодом зіграє велику роль у розлученні своіх батьків. Чому зіркова пара вирішила розійтися і як на це вплинула донька знаменитостей?

Популярне

Останні новини