Таїнство Миропомазання або Печать Святого Духа

Святе Таїнство Миропомазання – це видимий знак невидимої благодаті, незнищувана печать, яка уділяється всього раз, як і Свята Тайна Хрещення.

Ці два християнські обряди пов’язані між собою в часі і в церкві східного обряду робляться один за одним. У найпершому Святому Таїнстві, яке приймаємо у житті – Хрещенні, ми звільняємося від первородного гріха. Таїнство Миропомазання є другим і уділяється відразу після хрещення. З ним ми отримуємо Печать Святого Духа.

Це П’ятидесятниця для усіх християн. Подібно, як на святих апостолів у день П’ятидесятниці зійшов Святий Дух у вигляді вогненних язиків, так  і ми отримуємо Духа Святого через освячене миро.

Миро – це ароматизоване масло, яке варять з різнотрав’я з додаванням різноманітних бальзамів. Має лікувальні властивості. Для здійснення Таїнства миро у Світлий четвер освячує правлячий архієрей. При цьому читає спеціальну молитву.

Під час обряду Таїнства священник зі словами «Печать Дару Святого Духа» помазує миром  чоло, очі, ніздрі, уста, груди, руки, ноги. Разом з помазанням миром ми отримуємо Дари Святого Духа – мудрість, розум, мужність, знання, раду, побожність, страх Божий.

Здіснення Таїнства миропомазання у РКЦ
Здіснення Таїнства миропомазання у РКЦ

Отримуючи Дари Святого Духа, ми стаємо частиною народу вибраного і отримуємо здатність пізнати своє покликання для служіння Церкві і для особистого спасіння.

В Церкві латинського обряду миропомазання уділяється в 14 років, коли молода людина здатна свідомо визнати свою приналежність до віри. Це має право робити тільки Єпископ.

реклама

Поділіться статтею

Де Руслана Лижичко виховуватиме свого первістка

Вагітна Руслана Лижичко готує дитячу для первістка: житиме в еко-домі з підземним басейном і зимнім садом

Вагітна Руслана Лижичко нещодавно натякнула на майбутнє поповнення в родині. Немаленький вік співачки посприяв тому, що її фанати вже зневірилися у можливості її материнства, але артистка не припиняє інтригувати публіку неодноднозначними натяками та історіями.
Ольга Сумська відповіла на критику сестри Наталії Сумської

Ольга Сумська зробила звернення до сестри Наталі після її критики: “Не варто недооцінювати мою активність”

0
Стосунки легендарних українських актрис Ольги та Наталії Сумських переживають не найкращі часи. Сестри не можуть знайти спільну мову вже не перший рік, про що стало відомо з їхніх інтерв'ю. Наталія відкрито розкритикувала Ольгу, після чого отримала від неї відповідь.
Як перша дружина Арсена Мірзояна дізналася про існування Тоні Матвієнко

Перша дружина Арсена Мірзояна більше не збирається терпіти суперницю: як жінка дізналася про Тоню Матвієнко

0
До шлюбу з донькою народної артистки України Ніни Матвієнко Тонею Арсен Мірзоян багато років прожив з іншою жінкою, яка двічі зробила його батьком. У відвертому інтерв'ю співак вперше поділився подробицями тієї розмови з першою дружиною, під час якої він розповів їй про почуття до Антоніни.
В родині Влада Ями сталося довгоочікуване поповнення

Довгоочікуване поповнення в родині Влада Ями: хореограф з дружиною щасливі та питають, як назвати

0
Відомий український хореограф і суддя проєкту "Танці з зірками" Влад Яма повідомив про довгоочікуване поповнення в родині. Тепер їх не троє, а четверо. Танцюрист разом з дружиною Ліліаною не приховують свого щастя та питають у підписників, як назвати нового члена сім'ї.
Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах

Щаслива Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах: скоро буде весілля?

Леся Нікітюк роками ховає від фанатів своїх обранців. Телеведуча навіть не пояснює, чому обирає саме такий шлях. Якщо іншим зіркам саме публічність заважає будувати здорові відносини, то на особисте життя ведучої цікавість прихильників точно не впливає.

Популярне

Останні новини