Таїнство Миропомазання або Печать Святого Духа

Святе Таїнство Миропомазання – це видимий знак невидимої благодаті, незнищувана печать, яка уділяється всього раз, як і Свята Тайна Хрещення.

Ці два християнські обряди пов’язані між собою в часі і в церкві східного обряду робляться один за одним. У найпершому Святому Таїнстві, яке приймаємо у житті – Хрещенні, ми звільняємося від первородного гріха. Таїнство Миропомазання є другим і уділяється відразу після хрещення. З ним ми отримуємо Печать Святого Духа.

Це П’ятидесятниця для усіх християн. Подібно, як на святих апостолів у день П’ятидесятниці зійшов Святий Дух у вигляді вогненних язиків, так  і ми отримуємо Духа Святого через освячене миро.

Миро – це ароматизоване масло, яке варять з різнотрав’я з додаванням різноманітних бальзамів. Має лікувальні властивості. Для здійснення Таїнства миро у Світлий четвер освячує правлячий архієрей. При цьому читає спеціальну молитву.

Під час обряду Таїнства священник зі словами «Печать Дару Святого Духа» помазує миром  чоло, очі, ніздрі, уста, груди, руки, ноги. Разом з помазанням миром ми отримуємо Дари Святого Духа – мудрість, розум, мужність, знання, раду, побожність, страх Божий.

Здіснення Таїнства миропомазання у РКЦ
Здіснення Таїнства миропомазання у РКЦ

Отримуючи Дари Святого Духа, ми стаємо частиною народу вибраного і отримуємо здатність пізнати своє покликання для служіння Церкві і для особистого спасіння.

В Церкві латинського обряду миропомазання уділяється в 14 років, коли молода людина здатна свідомо визнати свою приналежність до віри. Це має право робити тільки Єпископ.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини