Четвер, 4 Березня, 2021

8 січня 2021 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

8 січня православні християни відзначають Собор Пресвятої Богородиці.

На 8 січня припадає відразу два свята – другий день Різдва і Собор пресвятої Богородиці. Друге свято пов’язане не лише з Дівою Марією, а й з усіма. хто пов’язаний з нею та Ісусом {ристом.

Цього дня ходять у храм на службу, а після приходять до тих, хто допоміг з’явитися на світ. Бабів-повитухам цього дня припригощали вечерею. також цього дня відбувалися панахиди за померлими. Наші предки вірили, що цього дня до храмів сходяться душі померлих, а службу проводять мертві священики.

У народі 8 січня ще називали “жіночими кашами”. Цього дня жінки брали ложки і ходили в гості їсти кашу, яку господарі готували спеціально для цього дня.

Колядувати могли не лише хлопці, а й дівчата
Колядувати могли не лише хлопці, а й дівчата

Також 8 січня вагітним жінкам та їхнім чоловікам забороняється важко працювати. Якщо ж цю заборону порушити, то дитина може народитися шестипала, безпала або в неї можуть зростися пальці.

При цьому не забували і про святкування Різдва. Цього дня до хлопчачих та парубоцьких гуртів колядників приєднувалися і дівчачі.

8 січня, аби залучити удачу на весь рік, обов’язково треба було запросити в гості того, хто прийшов до господаря. І не просто запросити в дім, а ще й почастувати чимось смачним.

Також цього дня треба було позбутися всього непотрібного і битого посуду. Це, за віруваннями пращурів, мало принести щастя.

Якщо цього дня приходили колядники, то їх обов’язково мали запросити в будинок і нагодувати чимось смачним. Це обіцяло господарям щастя і благополуччя на весь рік.

Колядники
Колядники

А от купувати цього дня мотузки або вироби з них, а також варити та пити кисіль – було строго заборонено. За давніми повір’ями це могли привернути до помешкання смерть.

Дівчата, які хотіли знати чи вийдуть вони цього року заміж, обов’язково ворожили, адже вважалося, що саме цього дня такі ворожіння були найправдивішими. те саме стосувалося і ворожінь на врожай.

Як і в усі інші зимові дні, цього дня також слідкували за погодою. Приміром, якщо 8 січня за вікном гуляла хуртовина і був сніг та мороз, то літо обіцяло бути холодним і дощовим.

Якщо ж цього дня над головами літали зграї ворон, то готувалися до хуртовин. Але якщо бачили у печі біле полум’я замість червоного або сніг прилипав до долонь, то навпаки, чекали на потепління.

Голосне цвірінькання синиць 8 січня свідчило про те, що треба готуватися до нічних заморозків.

А от якщо після заходу сонця небо забарвлюється у червоний колір, то чекали сильних морозів. Про наближення негоди свідчила і пригоріла 8 січня каша.

Поділіться статтею

Ілона Гвоздьова

Прима “Танців з зірками” Ілона Гвоздьова визнала, що не вважає себе танцюристкою: заробляє на життя іншим

Ілона Гвоздьова прославилася завдяки своєму танцювальному таланту. Втім, зараз жінка вбачає свою подальшу кар'єру геть в іншій сфері. Дізнайтеся подробиці.
Зіркові сусіди: хто до кого ходить за сіллю?

Зіркові сусіди: хто до кого ходить за сіллю? Слава Камінська та Дікусар, Надя Дорофеєва з Монатіком та інші

Слава Камінська та Дмитро Дікусар не тільки хороші друзі, а Потап вже давно став частиною родини Горбунових.

Популярне

Останні новини