Тетянин день 25 січня 2021: що можна та чого не можна робити в цей день

25 січня, у 25-ий день нового року. православні святкують Тетянин день. Разом з цим, у цей день студенти відзначають і своє особисте свято - день студента.

На день 25 січня іменини припадають у власників таких імен, як Галактіон, Євпраксія, Ілля, Макарій, Мартініан, Мерт, Петро, Сава, Силуан і Тетяна.

Свята Тетяна, або Тетіана, відома тим, що за правління імператора Севері була страчена через відданість християнській вірі та відмові повертатися до язичництва.

25 січня відзначають Тетянин день і день студента
25 січня відзначають Тетянин день і день студента

На цю дату випадає ще одне свято – день студента, адже дочка римського консула була покровителькою студентів. Цього дня відзначають одне з двох існуючих свят, присвячених студенству.

Друге свято припадає на 17 листопада. Саме тоді студенти влаштовують вечірки, розважаються та закликають шару. Ця дата вважається офіційним святом студентів.

За народною традицією, 25 січня найстарша жінка в родині повинна була спекти коровай і роздати по шматочку усім членам родини. А якщо цього дня народилася дівчинка, то вона ставала хорошою господинею.

На Тетянин день пекли коровай, який ділили між усіма членами родини
На Тетянин день пекли коровай, який ділили між усіма членами родини

Зазвичай на Тетянин день батьки та студенти молилися святій на успішне навчання.

А от лаятися і сваритися цього дня було заборонено. Особливо це стосувалося взаємин з близькими людьми, з якими цей день треба було провести у мирній та дружній атмосфері.

Також за народними віруваннями не можна було зустрічати Тетянин день у неприбраному або брудному будинку. Тож напередодні господині прибирали, мили та наводили лад у оселі. Це робилося для того, аби не накликати на помешкання та родину неприємності.

Не віталася і відмова у допомозі нужденним або просто тим, хто потребує допомоги або підтримки.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини