Подвійна дата 29 січня 2021 — день пам’яті героїв Крут і день святого Петра: що можна і чого не можна робити

На 29 січні припадає подвійна дата: день святого Петра у православному календарі і День пам'яті героїв Крут у цивільному.

29 січня православні християни вшановували пам’ять святого Петра, якого вважали захисником худоби. Через це в народі закріпилися такі імена святого як Петро Полукорм та Петро Верига. У цей день вважалося, що зима йде на спад, льодовий покрив на річках слабшає, люди і тварини з’їли половину всіх зимових припасів.

За давніми переказами, святий Петро був ув’язнений у 42 році за наказом царя Ірода Агриппи за проповідь про Ісуса Христа. Напередодні дня суду у камперу в’язниці з’явився Ангел господній і звільнив ув’язненого за вірність Ісусові. Кайдани там і лишилися у пам’ять про здійснене диво. Християни забрали їх і тепер кожен. хто потерпає від хвороб може прийти й доторкнутися до цих ланцюгів й отримати зцілення.

Свято Петра Вериги
Свято Петра Вериги

Оскільки на Вериговий день зазвичай спостерігалося ослаблення крижаного покриву, а зима наближалася до завершення, то селяни вирушали заготовляти дерево і розчищати ділянки під засівання різними господарськими культурами. Робили це саме на Петра Вериги, оскільки вважалося, що рубати живі дерева – це гріх, а от взимку, поки дерево “спить”, це дозволялося.

Також наші предки вважали, що у дім, збудований з такого дерева ніколи не влучить блискавка і таке помешкання краще зберігає тепло.

Крім цього, за віруваннями наших пращурів, на Петра Вериги прийнято було розповідати різні небилиці про зиму.

Як і на кожне свято, на Петра існували певні заборони. Зокрема, не можна було прати, оскільки це вважалося великим гріхом.

Не можна було 29 січня сваритися з людьми. лихословити та лаятися. Крім цього радили не зловживати шкідливою їжею та спиртним. А також застерігали від того, щою давати у борг гроші.

Особливою порадою цього дня було не зосереджуватися на дрібницях.

Окрема порада на Петра Вериги існувала для рибалок. які займалися зимовою риболовлею. Їм радили або не ходити на лід, або бути обережними, оскільки саме цього для була велика ймовірність того. що лід проломиться.

День пам'яті героїв Крут
День пам’яті героїв Крут

Окрім християнського свята, на цей день припадала і пам’ятна дата в історії України. Саме цього дня у 1918 році біля залізничної станції Крути відбувся нерівний бій між українськими студентами та більшовицькими загонами Муравйова. Після п’яти годин бою у студентів закінчилися патрони. Дехто загинув на місці, а декого взяли в полон більшовики. Проте і їм не вдалося вижити. Не витримавши непокори. представники тодішньої комуністичної влади розстрілляли студентів. а декого закололи багнетами.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини