Середа, 16 Червня, 2021

Свято 7 червня 2021 року: День Іоанна Предтечі – традиції, заборони і молитви на честь прославленого святого

Сьогодні, 7 червня, православна церква згадує чоловіка, який здійснив обряд хрещення з Іісусом.

День Іоанна Передтечі – дуже важливий у церковному календарі, адже саме 7 червня згадують людину, яка провела таїнство хрещення для Сина Божого. Іоанн був найближчою до Христа персоною. Саме він побачив у ньому Спасителя та йому вдалося передбачити смерть його.

Свято 7 червня 2021 року: День Іоанна Предтечі

Іоанн буде вірно слідувати всім настановам Христа, проповідуватиме його віру та викриватиме грішників. Поплатиться за свою прихильність до Спасителя чоловік головою… Цар Ірод, який ініціює катування вірянина також накаже поховати його тіло окремо. За повір’ям, саме 7-го червня знайшли голову Іоанна…

Якщо саме Водохреща зцілює душу й тіло, то День Іоанна Предтечі символізує багатство та здоров’я врожаю. Наші предки вважали, що саме цього дня сходять, так звані, мідні роси, які шкодять рослинним культурам.

Також намагалися пращури 7 червня гадати по горобині: якщо на ній багато квітів – буде хороший урожай хліба. А якщо горобина пізно розцвітає, то осінь буде довгою.

7 червня День ангела відзначають: Інокентій, Іван, Федір, Олена, а молитися у цей день потрібно так:

Святий Іване, предтече і хрестителю Господній! Про тебе говорить святий євангелист, що ти чоловік, посланий від Бога, щоб дати свідоцтво про світло, і щоб усі увірували в те правдиве світло, що прийшло на цей світ просвітити кожну людину. Після тебе мало воно прийти, але воно було перше, ніж ти, бо воно було від віків. Про тебе, всехвальний пророче, свідчить сам Господь, коли каже, що ти більший від усіх інших. Пророки провіщали Христа словами, а ти вказав на нього рукою і говорив: “Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу”. Ти проповідник покаяння, ти хрестив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся власною рукою діткнутися верху голови царя Бога. Ти перший мученик, ти посників і пустинників наставник, ти вчитель чистоти, ти близький друг Христа.
Тебе прошу, до тебе припадаю: Не відмов мені твого заступництва, щоб душа моя відновилася покаянням, немов другим хрещенням, бо ти був проповідником покаяння і хрестителем. Випроси мені ласку, щоб я міг (могла) одержати прощення гріхів і міг (могла) увійти колись туди, куди ніщо скверне не може ввійти, у небесне царство.
Амінь

Поділіться статтею

Ксенія Мішина

Вагітна Ксенія Мішина одягла обручку та показала круглий живіт: приховувати щастя немає більше сенсу

0
Відома українська акторка та головна героїня першого сезону романтичного шоу "Холостячка" Ксенія Мішина здивувала шанувальників неочікуваними світлинами.
Тіна Кароль та Євген Огір

Історія кохання Тіни Кароль та Євгена Огіра триває навіть після його смерті: “Ми разом у небі і на землі”

0
Відома українська співачка Тіна Кароль заміжньою була лише раз, і схоже, що її серце досі болить, адже коханого немає поруч з нею ось уже 8 років.
Ірина Білик

Просторне бунгало з сонячними батареями: де живе Ірина Білик разом з маленьким сином, але без чоловіка

0
Українська поп-діва Ірина Білик зовсім недавно оголосила про розлучення зі своїм п'ятим чоловіком Асланом Ахмадом, що ніяк не вплинуло на її добробут.

Популярне

Останні новини