Свято 25 травня 2021: день Петра Афонського – що заборонено у цей день виносити з хати, аби не пішло щастя

25 травня православний світ згадує великого святого Петра Афонського. Дізнайтеся все про це свято.

Його називають Петро-рибалка, а за народним календарем 25 червня – це запізнілий капусняк. Розбираємося, як правильно відзначати це свято.

Святий Петро Афонський

Святого Петра Афонського не слід плутати з апостолом Петром. Грек за походженням, святий жив  у VII-VIII століттях. Народився чоловік у столиці Візантії – Константинополі.

До віри Христа прийшов Петро не одразу. Спочатку його направили на військову службу, де він зміг добитися нерядової посади. Та не пощастило Петро: взяли його в полон вороги. Перебуваючи в ув’язненні, Петро став строго дотримувати посту, постійно молитися, і Бог почув його. Вночі двері в’язниці чудесним чином відчинилися, і Петро вийшов на свободу.

Чоловік був настільки вдячним Господу, що дав клятву: полишить військове ремесло та піде у ченці.

Повернувшись додому, Петро не знав, як правильно діяти та що йому треба зробити, аби довести вірність Богу. Тоді уві сні явилася до нього сама Богородиця та наказала вирушити на гору Афон та прийняти аскетичний спосіб життя. Так Петро і провів свої останні 50 років.

День коли щастить рибалкам та заборонено віддавати сіль

Петра Афонського вважають покровителем всіх, хто займається рибним промислом. Щоб улов був добрим 25 червня киньте у річку кілька монет та окраєць хліба. Жінкам бажано зготувати рибну страву.

«Запізнілим капусником» Петрів день назвали тому, що це останній термін, коли ще можна посадити капустяну і огіркову розсаду. Також у цей день їли багато капусти та гадали: хто більше з’їсть – у того весь рік буде ситим.

А ось сіль передавати та віддавати з хати у цей день заборонено: вважається, що вона особливо сильно притягує 25 червня енергетику господаря. Тож не позичайте її сьогодні нікому.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини