Свято 9 серпня 2021 року: що можна та не можна робити, аби не розгнівати святого Пантелеймона цілителя

Пантелеймон, якого знає і шанує церква не одразу став християнином та отримав свій дар. Його виховали язичники, але ще хлопчиком він ходив повз будинки православної братії та вслуховувався у проповіді. Звали тоді його грецьким ім’ям – Пантолеоном. Прийняв до себе у когорту дитину святий Єрмолай.

Святий Пантелеймон

Всім серцем полюбив юнак Христа і увірував у його вчення. Одного разу Пантелеймон побачив, як малюка вкусила єхидна. Він не витримав мук дитини та схилився у молитві. Довго просив Господа святий врятувати бідного. І сталося диво! Єхидна розлетілася на шматки, а малюк попросив свого рятівника допомогти йому підвестися. Так Пантелеймон був нагороджений даром зцілення.

У яких випадках потрібно звертатися до святого по допомогу?

Молитися Пантелеймону треба у душевних та фізичних хворобах. Є дивовижні випадки, коли образ святого зцілював людину. Тяжкохворим прикладали до тіла образ святого і їм ставало легше.

Віряни просять також про допомогу у покровителя перед операціями. Молитися потрібно безкорисно та щиро. Якщо ви звертаєтеся до Пантелеймона і маєте мету збагачення, то можете розгнівати помічника.

Пропонуємо вам зберігти цю дуже сильну молитву, яку склали наші далекі пращури на зорі християнства:

“О, преславний цiлителю, великомучениче Пантелеймоне! Поглянь милостивим оком твоїм на людей, що перед твоєю чесною iконою до Господа моляться щиро i просять вiд тебе помочi й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щиросерднi наші прохання й благання i допоможи вимолити грiхiв наших прощення й помилування.

Ми бо – через беззаконня, переступи й провини нашi – не маємо належної відваги очей пiдвести на висоту небесну, анi пiднести голос молiння до неприступної слави Божої.

Ти ж прийняв вiд Христа Спаса благодать недуги вiдганяти, немочi зцiлювати.

Тож просимо тебе: не вiдкинь нас, недосконалих і грішних, що приходимо до тебе i благаємо: будь нам Господньою утiхою в печалях, цією Небесною силою і благодаттю зцiли прелютi недуги нашi, разом з нами вимоли в Бога всiм нам усе те, що для Його помилування, очищення й спасiння потрiбне; щоб, молитвами нашими й твоїми Божу благодать i милiсть отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарiв Подателя Бога, у Тройцi Пресвятiй Єдиного, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь”

До Пантелеймона можна молитися вдома та у храмі. Бажано читати текст зранку, а перед молитвою не навантажувати себе важкою їжею.

Схожі новини