Свято 17 серпня 2021: що можна і не можна робити на день святої Євдокії та хто святкує День Ангела сьогодні

Сьогоднішній день потрібно присвятити праці, любові до ближнього та гнати геть сумні й погані думки.

17 серпня стало святом, в якому сплелися народні і церковні традиції. За православним календарем сьогодні відзначають пам’ять святої Євдокії, а за простими звичаями цей день називали Авдотії-огуречниці.

Свята Євдокія

Та спершу давайте дізнаємося, ким була свята Євдокія. Мучениця жила в IV столітті і народилася в родині багатих римлян. Звісно, батьки та оточення жінки було язичницьким і ніякого порятунку їй не слід було чекати під час гонінь на перших християн.

Її схопили у полон перси. Злісні вояки хотіли з Євдокії зробити рабиню, але навіть принизивши її, не змогли зламати дух. Жінка вірила, що Господь її врятує. І чути нічого не хотіли східні деспоти про Христа. Тортурами намагалися змусити Євдокію зректися своєї віри. Та вона була непохитна. Тоді молоду вірянку лишили голови за її стійкість.

Сьогодні вона стала покровителькою всіх, хто став на шлях істинний та допомагає родинам у скруті. Молитися слід сьогодні рано вранці прямо перед роботою:

Духовною істиною душу свою до любові Христової прив’язала ти як учениця. Слово тлінне, привабливе і тимчасове зневажила: спочатку постом пристрасті знищивши, а потім стражданнями ворога посоромивши. Тому Христос подвійного вінця сподобав тебе, славна Євдокіє, преподобна страстотерпице, моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим. Амінь

Так, як у цей день активізуються земні сили, слід максимально продуктивно провести 17 серпня. У народі його називають Авдотьї-огуречниці і тому було заведено сьогодні активно збирати врожай огірків та малини. Намагалися господарі також прибрати бадилля на городі та зробити компост.

Особливих заборон у цей день немає, а іменини 17 серпня святкують: Костянтин, Антон, Денис, Євдокія, Іван, Максиміліан

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини