Церковне свято 28 вересня – що можна і не можна робити на День пам’яті Микити Готфського: традиції прикмети

Сьогоднішня дата - важливе свято для всіх православних вірян. Дізнайтеся, як правильно відзначити День пам'яті Микити Готфського.

У народі “Гусятник”, а за церковним календарем День пам’яті Микити Гофтського. Цю дату присвячено дуже сильному духом мученику, який не боявся нічого та йшов з вірою у Христа до кінця. Для початку розповімо про святого.

Чоловік жив у 4 столітті на берегах Дунаю. Це час, коли християнство тільки набувало становлення, саме тому дуже багато вірян страждало від нападок язичників, які не бажали ні навчатися, ні навіть прислухатися до божих людей. Святий мученик Микита був у племені гофтів. Чоловік одного разу викрив у злодіяннях свого правителя.

Святий Микита

Язичницький цар так просто не хотів відпускати його та змушував зректися імені Христова. Та ніщо не змусило вірянина перейти на бік поганців. Закатували Микиту, а мощі його змогли знайти тільки учні нещасного. У цей день вважається, що не можна підходити до водойм, адже саме у річку хотіли язичники скинути закатованого святого.

Втім, сонце так яскраво засяяло, що воїни не змогли навіть шляху розгледіти. У народі вважалося, що Микита 28 вересня із гніву може промінням позбавити людину зору. Обов’язково прочитайте сьогодні древню молитву до Микити:

Слава Богові.
Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Господи, благослови.
Господи, помилуй.
Подай, Господи.
Господи, спаси і охорони.
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас. Амінь.
Боже, будь милостивий до мене грішного.
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє.
Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.
Уповання моє – Отець, пристановище моє – Син, захист мій – Дух Святий. Тройце Свята, слава Тобі.
Все уповання моє на Тебе покладаю, Мати Божа, збережи мене під покровом Твоїм.
Пресвята Богородице, спаси нас.
Святий Микито і всі святі, моліть Бога за нас.

Чому 28 вересня називається “Гусятником”?

Окрім церковних традицій, маємо знати і народний календар. Виявляється, у цей день наші предки завершували сезон полювання на птахів та востаннє йшли за пернатими. Вважалося, що особливо доброю прикметою сьогодні буде принести додому дикого гуся.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.