Церковне свято 2 жовтня: що можна і не можна робити на Саватія-бджоляра, традиції, прикмети

Бджолину дев'ятину сьогодні відзначають всі православні, а разом з тим і віддають шану Саватію-бджоляру.

2 жовтня у наших пращурів починалося з молитви. Ставали рано-рано, запалювали лампадку та просили Господа про спасіння душі, наснагу. Традиційно всім сімейством далі йшли на пасіку або до дерева у саду, де жили бджоли.

Бджоляр

У народі з давніх-давен цих комах вважали божими помічницями. Вони єдині, хто зміг прогодувати людину. Цікаво, що мед – це єдиний органічний продукт на землі, який може не псуватися не те, що роками, а тисячоліттями. Знайдені його зразки у гробницях єгипетських фараонів підтвердили це.

У церковному календарі сьогодні заведено шанувати Саватія-бджоляра – святого, який покровительствує всім, хто добуває мед. Зібрані сьогодні на пасіці ласощі мають особливу енергетику. Вважається, що соти, перга, молочко матки принесе здоров’я кожному. Аби підсилити природу, слід сьогодні прочитати таку просту молитву:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

На день Саватія також можна збирати віск для свічок. Їх можна буде використовувати для зцілення. У важкі години, коли близький не може впоратися з недугом, слід запалити свічку із зібраного 2 жовтні віску та обвести тричі навколо голови “пацієнта”. При цьому ритуалі хворий має неголосно молитися. Якщо вогонь коптить – це означає швидке одужання. Віск капає – янголи замовили слівце, а коли свічка згасає – то негайно потрібно йти до вашого храму, аби сповідатися та просити батюшку відпустити всі гріхи.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини