Церковне свято 5 жовтня: що можна і не можна робити на День пророка Йона – традиції, прикмети

Сьогоднішнє свято ми відзначаємо на честь унікального пророка, який прожив у чреві кита 3 дні і 3 ночі.

5 жовтня весь православний світ відзначає День пророка Йона. Одного разу святий отримав послання від Господа. Сутність його заключалася в тому, що чоловік мав поїхати у місто, щоб проповідувати. Та, ось чи забувся він маршруту, чи свідомо вирішив піти проти волі Божої, але не послухав Отця й сів на інший корабель. Під час подорожі почала буря. Моряки разом з пророком були на волоску від того, аби розбитися о скелі. Втім, Йон зізнався команді, що ослухався Всевишнього, а ті зі злості відправили його за борт.

Святий пророк

3 дні і 3 ночі просидів пророк у чреві кита та безперестанно молився. Бог змилостивився.

Що потрібно обов’язково зробити 5 жовтня?

У народі вважалося, що цей день є нещасливим. 5 жовтня завжди було знаменито своїми вітрами, а пращури вірили, що вони приносять хвороби та біду у дім. Щоб нечисть не осіла у вашому будинку, слід спалити віник та символічно прогнати вітер з подвір’я.

Також читати сьогодні доречно молитву святому Пантелеймону:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Прикмети 5 жовтня

  • Береза вся у листі – до пізнього снігу.
  • А, ось клен і черемха, що скинули листя – до швидкої зими.
  • Яка погода на Іона, таким буде весь жовтень.
реклама

Поділіться статтею

Ксенія Мішина та Олександр Еллерт роз'їхалися хто куди після короткотривалого перемир'я

Знову розійшлися? Ксенія Мішина та Олександр Еллерт роз’їхалися хто куди після короткотривалого перемир’я

Не встигли Ксенія Мішина та Олександр Еллерт порадувати шанувальників своїм возз'єднанням, як з'явилися підозри про те, що зіркова пара знову не разом. Шо саме у діях зірок наштовхує на цю думку і чи є шанс у акторки та гумориста налагодити стосунки?
Стало відомо, що Заливако спілкувався з іншою учасницею

Стало відомо, що Заливако спілкувався з іншою учасницею “Холостяка” після фіналу: Богдан продовжує боротьбу

Екс-холостяк Михайло Заливако зізнався, шоу, що спілкувався з учасницею проєкту після його фіналу. Подробиці пов'язані з цією справою він повідав під час зйомок інтерв'ю. Зіркова пара відвідала апартаменти журналістки разом, і розповіла багато цікавих деталей спільного життя.
Як виглядає обраниця Козловського, через яку він порвав з нареченою

Як виглядає обраниця Козловського, через яку він порвав з нареченою, оскандалився та зіпсував свою репутацію

Розрив відомого українського співака Віталія Козловського та Раміні Есхакзай супроводжувався небувалим скандалом і досі відчується обом неприємними заголовками в ЗМІ. Виконавець пішов на цей крок свідомо, адже зробив це заради нової коханої. Усі деталі в статті.
Астаф'єва порвала з нареченим після 5 років стосунків

Астаф’єва порвала з нареченим після 5 років стосунків: так довго чекала на нього, а тепер пустилася берега

Стало відомо, що відома українська модель Дар'я Астаф'єва порвала з нареченим, з яким перебувала у стосунках п'ять років. Через що зіркова пара вирішила розійтися та як тепер знаменитість проводить самотні вечори? Усі деталі про холостяцьке життя Дар'ї у нашій статті.
Андре Тан розповів, як його принижувала російська Примадонна

“Для вас я – Алла Борисівна”: дизайнер Андре Тан розповів, як його принижувала російська Примадонна

Український дизайнер Андре Тан розповів про своє знайомство з російською співачкою Аллою Пугачовою, яке для самого модельєра було не дуже приємним. Примадонна не була вражена роботами кутюр'є та порадила йому багато працювати над собою та покращувати свої вміння.

Популярне

Останні новини