Церковне свято 23 листопада: що можна і не можна робити на день пам’яті шести апостолів Господніх

Сьогодні православна церква вшановує пам'ять шести апостолів: Ераста, Олімпа, Родіона, Сосіпатра, Куарта і Тертія. День має особливу енергетику і немало заборон, які не варто порушувати, якщо ви хочете добитися милості від Господа. Також не забудьте сьогодні помолитися.

Сьогоднішнє свято, 23 листопада, хоч і не вважається суворим за церковним календарем, але все одно вважалося впливовим нашими предками. Вони вірили, що можна побачити багато прикмет та попередити майбутнє.

Наприклад, відкладалися всі дальні поїздки, якщо птахи злітатися і сідали на транспортний засіб. Вважалося, що це душі прилетіли утримати господаря від негараздів у дорозі. Не давали у борг, якщо зранку йшов дощ. Люди вбачали у цьому знак бідності: як вода змиває все на своєму шляху, так і гроші утечуть.

Молитва перед їжею
Церковне свято 23 листопада

А ось погодні прикмети були куди оптимістичнішими. Якщо на вулиці був туман – то очікували потепління. Цвірінчали горобці – зима відступала. Легкий сніг зранку – теплий грудень.

Не забували також молитися сьогодні. Вважалося, що 6 згаданих апостолів спускаються на землю й мандрують серед людей. За повір’ям святі слухали, що кажуть смертні. Саме тому 23 листопада предки намагалися не сваритися, а звертатися лише до Господа з молитвою. Просили здебільшого про здоров’я. Спробуйте і ви відчути силу сьогоднішнього свята. Прочитайте вранці та ввечері такі рядки перед образом Божим:

Благослови, душе моя, Господа, і не забувай за всі добродійства Його! Всі провини твої Він прощає, всі недуги твої оздоровляє. Від могили життя твоє Він визволяє, Він милістю та милосердям тебе коронує.

Господи, вислухай молитву мою, і благання моє нехай дійде до Тебе! Помилуй мене, Господи, – я ж бо слабий, оздоров мене, Господи, бо тремтять мої кості, і душа моя сильно стривожена … Гине тіло моє й моє серце, та Бог – скеля серця мого й моя доля навіки.

Я в ім’я Господа кличу: О Господи, визволи ж душу мою! Господь милостивий та справедливий, і наш Бог милосердний! Пильнує Господь недосвідчених, – став я недужий, та Він допоможе мені! Вернися, о душе моя, до свого відпочинку, бо Господь робить добре тобі, бо від смерті Ти визволяєш душу мою, від сльози моє око, ногу мою від спотикання. Я ходитиму перед обличчям Господнім на землях живих!

Господь очі живим відкриє, Господь випростовує зігнутих, Господь милує праведних!

 

реклама

Поділіться статтею

Велике кохання Наталії Могилевської

Велике кохання Могилевської, яке затьмарило усіх її чоловіків: придбала житло по сусідству і цілувала п’яти

Наталія Могилевська — розкішна жінка, у якої маса залицяльників. Її шлюб тривалістю у рік, був зруйнований через різні погляди співачки та її обранця на вірність та принциповість, але навіть після невдалого досвіду шлюбного життя, вона змогла зустріти гідну людину, яка досі вважається її найбільшим коханням.

Володимир Кличко розважається з мільйонеркою в Києві, поки його колишня Хейден на дні — усі подробиці

Володимир Кличко не тільки успішний спортсмен та бізнесмен, але і завидний наречений. Після його розриву з американкою Хейден, серце чоловіка залишилося вільним, і претенденток на нього без сумніву купа. Втім, не кожній пощастить хоча б побачити холостяка вживу.
Вагітна Настя Каменських обхопила руками живіт

Вагітна Настя Каменських у сукні з яскравого целофану обхопила руками живіт: “Буде поповнення. Буде двійня”

Відома українська співачка Настя Каменських виступає на вітчизняній естраді близько 14 років. І половину з них інтригує аудиторію можливою вагітністю, яка все ніяк не настає. Зміни у фігурі співачки наштовхують фанатів га думку про її положення, але чи насправді це фантазії?
Тоня Матвієнко показала, як живе її батько

“Шкода, що немає місця в родині”: Тоня Матвієнко показала, як живе її батько після розриву з Ніною Матвієнко

Не так давно стало відомого, що Ніна Митрофанівна розірвала стосунки зі своїм чоловіком після десятків років спільного життя. Зараз велика родина обходиться без голови, який живе та малює на дачі. Нещодавно Тоня Матвієнко показала, як зараз живе її батько.
Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який завадить вам приймати погані рішення

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє непростий, але хороший день для вас. Усі біди так чи інакше оминатимуть вас стороною та приноситимуть рівно протилежні результати. Не звертайте увагу на не аргументовану критику та зберігайте хороший настрій.

Популярне

Останні новини