Церковне свято 23 листопада: що можна і не можна робити на день пам’яті шести апостолів Господніх

Сьогоднішнє свято, 23 листопада, хоч і не вважається суворим за церковним календарем, але все одно вважалося впливовим нашими предками. Вони вірили, що можна побачити багато прикмет та попередити майбутнє.

Наприклад, відкладалися всі дальні поїздки, якщо птахи злітатися і сідали на транспортний засіб. Вважалося, що це душі прилетіли утримати господаря від негараздів у дорозі. Не давали у борг, якщо зранку йшов дощ. Люди вбачали у цьому знак бідності: як вода змиває все на своєму шляху, так і гроші утечуть.

Молитва перед їжею
Церковне свято 23 листопада

А ось погодні прикмети були куди оптимістичнішими. Якщо на вулиці був туман – то очікували потепління. Цвірінчали горобці – зима відступала. Легкий сніг зранку – теплий грудень.

Не забували також молитися сьогодні. Вважалося, що 6 згаданих апостолів спускаються на землю й мандрують серед людей. За повір’ям святі слухали, що кажуть смертні. Саме тому 23 листопада предки намагалися не сваритися, а звертатися лише до Господа з молитвою. Просили здебільшого про здоров’я. Спробуйте і ви відчути силу сьогоднішнього свята. Прочитайте вранці та ввечері такі рядки перед образом Божим:

Благослови, душе моя, Господа, і не забувай за всі добродійства Його! Всі провини твої Він прощає, всі недуги твої оздоровляє. Від могили життя твоє Він визволяє, Він милістю та милосердям тебе коронує.

Господи, вислухай молитву мою, і благання моє нехай дійде до Тебе! Помилуй мене, Господи, – я ж бо слабий, оздоров мене, Господи, бо тремтять мої кості, і душа моя сильно стривожена … Гине тіло моє й моє серце, та Бог – скеля серця мого й моя доля навіки.

Я в ім’я Господа кличу: О Господи, визволи ж душу мою! Господь милостивий та справедливий, і наш Бог милосердний! Пильнує Господь недосвідчених, – став я недужий, та Він допоможе мені! Вернися, о душе моя, до свого відпочинку, бо Господь робить добре тобі, бо від смерті Ти визволяєш душу мою, від сльози моє око, ногу мою від спотикання. Я ходитиму перед обличчям Господнім на землях живих!

Господь очі живим відкриє, Господь випростовує зігнутих, Господь милує праведних!

 

Схожі новини