Церковне свято 31 грудня: що можна і не можна робити у день святителя Модеста Єрусалимського – традиції та прикмети

В останній день року православні миряни відзначають день пам'яті святителя Модеста Єрусалимського. Що можна, а що не можна робити у цю дату - читайте далі.

За віруваннями, святий Модест народився у віруючій родині, тож ще з юних літ вирішив піти до Бога на службу до монастиря. Пізніше він став предстоятелем Єрусалимської церкви – так і отримав святитель своє прізвище. Саме Модест відновлював зруйновані після навали перських військ церкви та храми. Він наказав з почестями поховати останки всіх замордованих ченців, за що його почав ще більше шанувати народ.

Молитва 31 грудня

Молитва 31 грудня
Молитва 31 грудня

Отче, Лікарю душ та тіл наших,

Допоможи рабу твоєму вірному побороти всі недуги лихі.

Пригаси мучіння мої та мучіння близьких моїх, Батьку Всевишній!

Почуй багатостраждальне благання моє перед іконами святими

Та простягни руку помочі мені та близьким моїм.

Зціли хворих людей Твоїх, про Всецарю Милостивий!

Амінь!

Прикмети та традиції 31 грудня

Прикмети та традиції 31 грудня
Прикмети та традиції 31 грудня

31 грудня – останній день року за григоріанським календарем. У цю дату вся родина збиралася разом, щоб зустріти Новий рік та провести старий, залишивши всі незгоди та проблеми в ньому. Наші предки також мали свої традиції на 31 грудня. Вони завжди спостерігали за погодою – якщо вдаряв сильний мороз, то 2 січень та лютий будуть без тяжких снігопадів. Модеста вважали покровителем худоби, тож у цей день хазяїни просили Бога про здоров’я для тварин, а також годували їх смачним сіном. Вважалося, що Бог 31 грудня розмовляє з худобою та розпитує, чи добре за нею доглядали господарі.

Що не можна робити 31 грудня?

Вважалося, що на Модеста треба бути особливо обачним – не можна розбивати посуд та лаятися за святковим столом. Також заборонялося відмовляти в гостині та залишати пустим святковий стіл – це могло призвести до злиднів.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.