Церковне свято 25 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті Тетяни Римської – традиції та прикмети

Церковний календар відзначає Тетяну Римську. Це свято тісно сплелося з народними та молодіжними традиціями. Дізнайте про це все у матеріалі.

Тетянин день на дворі, а значить гуляють всі студенти. Хто не відзначав 25 січня, мабуть, не вчився у ВНЗ, адже всі здавна знають, що саме ця церковна покровителька допомагає всім, хто готується до сесій, іспитів чи семінарів.

Церковне свято 25 січня

Взагалі Тетяна за життя була фантастичною жінкою. Її вважають за каноном дияконесою. Вона вірно служила людям, допомагала всім біднякам, хворим, вагітним жінкам. Та жорстокий правитель не міг змиритися, що його піддані проміняли язичницьку віру і стали молитися Христу. Схопив він Тетяну, але Господь не дав закатувати свою віддану ученицю.

25 січня свята вода здобуває особливої сили і всім жінкам варто нею вмитися перед початком дня. Вважається, що також потрібно окропити кутки та намалювати крейдою хрестик над дверима.

О, свята мученице Тетяно, невісто найсолодшого Жениха твого Христа! Агнице Агнця Божественного! Голубко цнотливості, запашне тіло ти одягнула стражданнями як царськими ризами, до соборів небесних приєднана, торжествуєш нині у славі вічній, від днів юності ти обіцяла Богові бути служителькою Церкви, цнотливість ти зберегла і полюбила Господа більше за всі блага! До тебе ми молимося і тебе просимо: вислухай наші сердечні благання і, не відкидаючи наших молінь, подаруй чистоту тіла і душі, надихни любов до божественних істин, введи нас на путь чеснот, виблагай нам у Бога ангельську охорону, вилікуй наші рани, огороди юність, подаруй старість безболісну і безбідну, відвідай нас, сущих у в’язниці гріха, скоро настанови нас на покаяння, розпали полум’я молитви, не залиш нас сиротами, щоб, славлячи твої страждання, ми возсилали хвалу Господу нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини