Церковне свято 27 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті преподобної Ніни – традиції та прикмети

Преподобної Ніни день сьогодні відзначає православна церква. Святу дуже шанує Грузія, та й у для нас ця заступниця є також важливою у каноні.

Ніна – обряди худоби. Саме так називали у народі 27 січня. Свято не відноситься до суворих і тому пращури здавна присвячували його піклуванню про овець, корів та інших годівниць родини. Обов’язковим ритуалом була заміна сіна у конюшнях чи стійлах. Вважалося, що саме сьогодні таким чином можна було позбутися злиднів у родині. Зараз же цю традицію можна спростити, адже мало хто у квартирах чи сучасних будинках тримає худобу. Зранку ваше помешкання можна очистити від сміття та до світанку його викинути.

Церковне свято 27 січня

Так ви пустите позитивну енергетику у свій дім.

Молитися сьогодні потрібно тричі. Відповідно, вранці, вдень та перед сном. Під час читання потрібно запалювати свічку та обов’язково хреститися.

Благослови, душе моя, Господа, і не забувай за всі добродійства Його! Всі провини твої Він прощає, всі недуги твої оздоровляє. Від могили життя твоє Він визволяє, Він милістю та милосердям тебе коронує.

Господи, вислухай молитву мою, і благання моє нехай дійде до Тебе! Помилуй мене, Господи, – я ж бо слабий, оздоров мене, Господи, бо тремтять мої кості, і душа моя сильно стривожена … Гине тіло моє й моє серце, та Бог – скеля серця мого й моя доля навіки.

Я в ім’я Господа кличу: О Господи, визволи ж душу мою! Господь милостивий та справедливий, і наш Бог милосердний! Пильнує Господь недосвідчених, – став я недужий, та Він допоможе мені! Вернися, о душе моя, до свого відпочинку, бо Господь робить добре тобі, бо від смерті Ти визволяєш душу мою, від сльози моє око, ногу мою від спотикання. Я ходитиму перед обличчям Господнім на землях живих!

Господь очі живим відкриє, Господь випростовує зігнутих, Господь милує праведних!

Господь любить тих, що бояться Його, що надію складають на милість Його!

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини