|
19.04.2022 16:44

Церковне свято 21 квітня: що можна і не можна робити у Чистий четвер перед Великоднем – традиції, прикмети

Чистий четвер вважається одним з основних днів підготовки до свята Воскресіння Господнього. Сьогодні бажано ладно працювати і не забувати молитися.

Серед усіх днів Страсної семидиці четвер шанується особливо. За три доби до Воскресіння Христа було заарештовано. Вважається, що сьогодні кожен вірянин має лишити гріхи у минулому та прийти до Великодня з чистою душею.

Чистий четвер – час омивання

Чистий четвер 2022 – традиції

Чистим ми кличемо четвер не лише через позбавлення від гріхів, а ще й через традицію омивання. Вода набуває вдруге за рік, після Хрещення, чудодійної сили. Саме тому наші предки зрання йшли до водойми. Читали таку молитву:

Як сповіді очищають, як вода бруд змиває, так і ти, Четвер, чистим будь Очисти мене, раба (у) Божого (у), від всякого зла, від образи, від неслухняності , від чужої хули, від поганої поголоски, від злих розмов, від марних суперечок В ім’я Отця і Сина і Святого духа. Амінь

Також день підходить для приготування оселі до Великодня. Потрібно позбутися мотлоху, а речі, які давно не носите – слід віддати нужденним. Зважайте на те, що вода, якою ви приберете оселю вбирає у себе весь негатив. Саме тому її не можна виливати вдома навіть у каналізацію. Потрібно винести її на вулицю і розплескати на камінні чи асфальті, де нічого не росте.

Є повір’я: хто не прибере оселю – проведе рік у сварках з близькими.

Пам’ятайте, що Чистий четвер є одним з найсуворіших днів Великого посту. Заборонено вживати м’ясо, рибу, молочні продукти. А ось готувати паску та фарбувати яйця можна.