22 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті Весняного Миколи, традиції, прикмети

22 травня православні миряни вшановують пам'ять Миколи Чудотворця. У цей день його мощі були перенесені з Мир Лікійських в Бар. У народі ж свято називають Весняним Миколою.

Микола Чудотворець — один із найпотужніших святих, за допомогою до якого звертаються мільйони мирян. Українці традиційно вшановують його пам’ять 19 грудня, коли відзначають день Святого Миколая. Однак Угодник має ще одну дату вшанування його пам’яті — 22 травня, в народі цей день називають також Весняним Миколою.

Що можна і що не можна робити 22 травня?

Що можна і не можна робити 22 травня
Що можна і не можна робити 22 травня

У народі вірили, що зранку 22 травня треба пройтися босими ногами по траві, вкритій росою. Такий ритуал подарує здоров’я, а також красу та свіжість усьому тілу. Миряни також звертаються до Миколи Угодника з молитвами, щоб він подарував їм та їхнім близьким здоров’я. Окрім того, в цей день немає заборони щодо прибирання та роботи по дому.

Але в народі вірять, що 22 травня варто бути обережним — не торкатися гострих предметів та відкласти всю роботу, пов’язану з рукоділлям: шиття, вишивка тощо. Церква також забороняє лихословити, пліткувати та мати у голові погані думки. Окрім того, люди попереджають — подалі триматися від водойм. На Весняного Миколу активізуються русалки, які можуть затягти людину до себе на дно.

Традиції та прикмети на 22 травня

Традиції і прикмети 22 травня
Традиції і прикмети 22 травня

Люди в давнину придивлялися цього дня до погоди. Рясний дощ говорив про хороший урожай, а от цвіт горобини пророчив коротку осінь. Також якщо вночі ви почуєте грім, знайте — літо буде теплим і приємним. 

Молитва до Миколи Чудотворця

Великий святий Миколаю, могутній і предивний чудотворець! Ти своїми молитвами лікував усяку хворобу та недугу людську, ти своїм заступництвом визволяв від погибелі, ти своєю опікою відганяєш біду людську. Молюся до тебе щирістю своєю, помічника тих, хто зараз є в нудні і горі теперішнього життя: поспіши й до мене із своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню й води, від голоду й пошесті, від тяжкої хвороби і несподіваної смерті. Оберігай мене через ціле моє життя. Амінь.

Схожі статті

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.

3 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Єгор Гордєєв та Анна Саліванчук приймають вітання

Якщо ви вирішили святкувати свій День ангела, віряни радять дотримуватися всіх традицій, а ще помолитися, аби подякувати ангелу-охоронцю за захист та здійснення одного з заповітних бажань.

31 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Артист Іван Дорн приймає вітання від рідних

Не всі українці знають, коли в них День ангела, тому для цього слугує церковний календар та новинні сторінки, які доповідають нам, кого з рідних варто привітати.

30 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Марина Боржемська та Маргарита Січкар приймають вітання

Щоденно імена різного походження мають своє свято День ангела, а дехто з пересічних громадян навіть не здогадуються про це. Дізнаємося, хто відзначає свої іменини 30 липня 2023.

29 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Юлія Саніна та Павло Зібров приймають вітання

Багато українців забувають про свій День ангела, пам'ятаючи лише про власний день народження, утім, і церковні свята відіграють неабияку роль у нашому житті.