29 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті преподобного Єфрема Перекомського

29 травня ми вшановуємо пам'ять Єфрема Перекомського. Цей день просто наповнений особливою енергетикою та потойбічними силами. Дізнайтеся все про традиції.

29 травня в українській традиції вважається церковно-народним святом. Церковнослужителі вшановують постать Єфрема Перекомського, а прості люди день Федора-житника. На це свято дозволено працювати. Особливу увагу здавна звертали на засівання земель пшеницею та житом. Вважалося, що врожай буде дуже багатим, якщо його посіяти саме 29 числа.

Святий Сильвестр
29 травня 2022: яке сьогодні свято

Проте, енергетики цього дня люди боялися. Вважалося, що не слід сьогодні розпочинати нові справи. Пращури, аби не зурочити свої роботи починали їх ще увечері 28-го травня та намагалися завершити їх до обіду. Ще є згадки про таку традицію: на 29-те ховали ложки і готували такі страви, де їх застосування не є потрібним. Трактування цього обряду, на жаль, загублено.

Аби містичні сили не атакували сьогодні людину, читати до сходу сонця такі рядки:

Предобрий Ісусе, що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося до Тебе, Боже наш, слугу Твого хворого (ім’я) відвідай Милістю Твоєю, прости йому всякий гріх вільний чи невільний. Так, Господи, Твою Цілющу Силу з Неба зішли, доторкнися до його тіла, погаси його гарячку, вгамуй його пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем слузі Твоєму, підійми його з постелі недуги і від ложа болю – цілим і здоровим, зроби його Твоїй Церкві послушником і Твоєї Волі виконавцем. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що 29-го травня іменини відзначає: Олександр, Георгій, Федір, Богуслав, Максим.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини