30 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті преподобної Євфросинії, традиції

30 травня вважається жіночим святом, адже сьогодні вшановують преподобну Євфросинію. Сьогодні всім дівчатам слід почати ранок з чудесної молитви.

День преподобної Євфросинії або, як ще її називали, Євдокії, вважається святом жіночого здоров’я та вроди. Люди вірили, що коли красуня вмиється на зорі освяченою водою, то зможе довго лишатися юною і неповторною.

30 травня 2022: яке сьогодні свято

Також 30-го травня просили у Всевишнього щедрих теплих дощів, адже у народній традиції Євдокія – це заступниця від посух. Ще називали цей день “Свистункою”, адже саме у цей час здіймалися могутні вітри. Вважалося також, що цього дня не можна ходити до лісу, адже його духи можуть заплутати стежку і лишити вас там не кілька днів. Взагалі є згадки про те, що не слід виходити й з дому після заходу сонця.

А ранок починали з такої молитви:

О Пречиста Богомати. Всецарице! Почуй розпачливе зітхання наше перед чудотворним образом Твоїм, який зі святинь Афону у Київську Русь перенесений; зглянься над дітьми Твоїми, які терплять від невиліковних захворювань і до святого образу Твого припадають!

Як птахи крилами покривають пташенят своїх, так і Ти сьогодні, Вічножива, покрий нас Багатоцілебним Твоїм Омофором, а там, де люті хвороби перемагають нас, будь підтримкою в наших терпіннях. Там, де темрява відчаю в душі наші вселилася, нехай засяє непереможне Боже Світло! Малодушних потіш, немічних укріпи, жорстоким серце змягчи і подаруй їм просвічення. Зціли хвороби людей Твоїх о Всемилостива Царице! Розум і руки лікарів наших благослови, щоб служили знаряддям Всесильного Лікаря, Христа Спасителя нашого. Ти весь час перебуваєш з нами, тому і молимось перед Твоїм образом, Владичице! Простягни руки Твої наповнені зціленням і лікуванням, Радосте в скорботах і Потіхо в печалі. А ми, отримавши Чудодійну Силу Твою, прославляємо Живоначальну Нероздільну Тройцю: Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що 30 травня іменини святкують: Адріан, Андроник, Опанас (Афанасій), Євдокія, Єфросинія (Євфросинія), Нектарій.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини