П’ятниця, 5 Березня, 2021

28 жовтня: яке свято, хто святкує іменини? Народні прикмети та що не можна робити

Церковний Літургійний календар візантійського обряду 28 жовтня молитовно згадує преподобного Євтимія Нового Солунського. А світський відзначає Міжнародний день анімації. В історії України згадується як День визволення України від фашистських загарбників.

Преподобний Євтимій, в миру Микита, народився у селі Опсо, поблизу Анкири, в Галатії, в заможній родині, близько 830 року. Дуже рано відчув покликання служити Богові і тому залишив дім і пішов на гору Олімп, де під проводом  досвідчених монахів провадив благочестиве життя, згодом прийняв монаший постриг, а з ним й ім’я Євтимій.

Був одним із перших монахів на горі Афон. У печері гори три роки перебував у абсолютному мовчанні і молитві, і так досяг вершин монашого послуху.

Згодом, за Божим покликом в околицях м.Солунь заснував монастир св.Андрія Первозваного. А потім ще й жіночий монастир, яким управляла його рідна сестра Марія, у постригу Євтимія. Помер на пустинному острові, в постійному мовчанні. Його нетлінні мощі й сьогодні покояться в Солуні.

Свято Міжнародний день анімації з’явилося з ініціативи Міжнародної асоціації анімаційного кіно у 2002 році на честь 100-літнього ювілею анімаційної технології.

Сьогодні анімаційний жанр невпинно розвивається. Завдяки технології 3D створено ефектні повнометражні анімаційні стрічки.

День визволення України від фашистських загарбників в Україні відзначається з 2009 року. А сталася подія 1944 року у результаті проведення комплексу воєнних наступальних операцій по фронту на території всієї країни, починаючи від Донбасу і до Карпат.

Іменини 28 жовтня святкують Денис, Юхим, Іван, Лук’ян, Савін.

Народні прикмети на 28 жовтня

  • Якщо з’явилися комарі, то зима буде теплою.
  • Теплий день 28 жовтня – взимку будуть сильні морози.
  • Якщо у цей день грім гримить – зима буде короткою і малосніжною.

Цього дня добре бути на природі, провадити час у роздумах про самовдосконалення та не пліткувати.

Поділіться статтею

Святослав Вакарчук

Чим живе і як зараз виглядає Святослав Вакарчук: вся правда про роман з Христиною Соловій і гурт Океан Ельзи

Минулого року Святослав Вакарчук відсвяткував 45-річчя. Чим живе легендарний артист зараз та які таємниці приховує? Давайте дізнаємося.
Катерина Кухар

Кухар насправді не прима-балерина, як стверджує сама: колега Кухар чесно розкрила її справжнє місце у балеті

Ім'я Катерини Кухар стало гриміти на всю Україну після участі у ряді успішних танцювальних проектів. Та чи можна насправді вважати її примою балету?

Популярне

Останні новини