Церковне свято 26 липня: що можна і не можна робити на день пам’яті архангела Гавриїла — традиції, прикмети

Церковне свято 26 липня вшановує пам’ять святого архангела Гавриїла. Його ім’я непросте. Воно означає у перекладі “Всевишній — сила моя”. А з’являється він, коли Господь всемогутній хоче відкрити людині потаємні знання чи дати дар прозріння. Перші згадки про святу сутність можна знайти ще у Старому Заповіті.

Архангел Гавриїл
Церковне свято 26 липня: що можна і не можна робити

Церковне свято 26 липня: як відзначати

Сьогоднішній день слід провести у тиші та сумлінній праці. Вважається, що неможливо сполохнути архангела лихим словом чи навіть думкою. Не слід позичати речі або гроші на православне свято 26 липня. Гавриїл — великий помічник, тому сьогодні можна просити у нього про захист, про здоров’я, про повернення додому. Пропонуємо почати свій ранок дуже сильною молитвою, яку заведено читати у найтяжчі часи воєн та природних лих:

Молись, о Гавриїле, за Церкву-поборницю, і захисти її від атак пекла. Часи лихі, духів злоби випущено на волю, і ми не можемо протистояти їм без допомоги Бога. Через своїх святих ангелів дає Він перемогу своїй Нареченій. Будь ти, о Сило Божа, першим у рядах. Віджени єресь, стримай розкол, зруйнуй фальшиву мудрість людей, зведи нанівець політику світу цього, пробуди мудрих від апатії, щоб Христос, про якого ти звістив, царював над землею, яку Він відкупив, і щоб ми співали разом із тобою та всім ангельським хором: “Слава Богу, мир людям!”. Амінь.

Церковне свято 12 липня: що можна і не можна робити
Церковне свято 26 липня: що можна і не можна робити

Зауважимо, що на церковне свято 26 липня немає особливих прикмет. Проте, сьогодні заведено вітати близьких та рідних з іменинами. Подаруйте в ім’я славного заступника архангела Гавриїла все своє тепло і любов близьким, рідним та просто друзям. У цей день можна надіслати привітання: Антону, Гаврилу, Маркіяну (Мартьян), Саррі, Серапіону, Степану та Юліану.

Схожі новини