Церковне свято 4 серпня: що можна і не можна робити на день Марії Магдалини — традиції, прикмети, іменини

Церковне свято 4 серпня вшановує дуже неоднозначну для масової культури постать. Дізнайтеся, як правильно відзначати цей день та що можна і не можна робити.

Церковне свято 4 серпня вшановує пам’ять святої Марії Магдалини, яку несправедливо засуджують у масовій культурі. Їй приписують небувалу розпусту, але Євангеліє свідчить, що дівчина і дійсно до зустрічі з Христом мала багато пагубних звичок, проте змогла себе перебороти та стати добропорядною вірянкою. Разом з усіма близькими Ісусу, вона гірко оплакувала втрату.

Церковне свято 4 серпня: що можна і не можна

Церковне свято 4 серпня: прикмети і традиції

В українській традиції є багато цікавих прикмет на сьогоднішній день. Наприклад, пращури вірили, що не можна ходити вранці по росі, адже біси вимочують у ній одяг для нечистої. Вважалося, що на православне свято 4 серпня всі сни збуваються, тому необхідно їх запам’ятати. Працювати, їсти не пісні страви: можна. Не слід на Магдалини тримати вікна брудними, адже щастя не задивиться у вашу хату.

Церковне свято 4 серпня: як правильно молитися

Церковне свято 14 липня: що можна і не можна робити
Церковне свято 4 серпня: що можна і не можна

Сьогодні необхідно тричі читати молитву про здоров’я. Слова несуть велике значення, а тому слід осмислено промовляти кожне:

Господи Ісусе Христе, Ти на землі перебував й добро усім чинив. Ти зцілював хворих, щоб зміцнити нашу віру. Вчини так, щоб кожен лікар своєю дбайливістю і щирістю продовжував у хворих надію на одужання. Вчини, аби кожен лікар пам’ятав, що його праця є служінням Тобі. Обдаруй кожного лікаря здоров’ям, терпеливістю, добротою, щоб через його допомогу хворі пізнавали Твою доброту.

Господи, Ти похвалив милосердного самарянина за те, що він не обминув потерпілого. Вчини так, щоб усі медичні сестри та санітарки з турботою дбали про хворих. Нехай у кожному хворому вони зуміють побачити страждаючого Христа. Обдаруй їх Своїм Милосердям, щоб вони вкладали душу в свою працю.

Бо тоді хворі менше страждатимуть і матимуть надію на одужання. Нехай їхні слова будуть лагідними і добрими. Нехай вони зносять усі труднощі з усмішкою на обличчі. Вчини так, щоб несучи милосердя хворим, вони доступили й Твого Милосердя. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 4 серпня ви можете привітати з іменинами таких своїх знайомих: Марія, Зіна, Агап, Кипріан, Корнилій, Фока.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини