Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна робити на день святого Пантелеймона — традиції, прикмети, іменини

Церковне свято 9 серпня вшановує Цілителя Пантелеймона. Про нього знали в Україні з давніх-давен. Люди вірили, що сьогодні молитва про здоров’я принесе найбільше користі. Цікаво, що мученика вважають ще й заступником воїнів та всіх, хто переживає лиху годину війни. Саме тому, образ святого завжди давали захисникам з собою.

Церковне свято 17 лютого
Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна

Церковне свято 9 серпня: традиції і прикмети

Часто на Пантелеймона дощить. Пращури, які сприймали природу, як свого суперника, у цей день відкладали важку роботу у полі, адже боялися блискавки. Проте, займатися хатніми справами не гріх.

У цю дату дозрівала капуста, саме тому на столи подавали страви саме з цієї городини. Дорослим і дітям заради здоров’я і гарної пам’яті слід обов’язково з’їсти її жменю. Гарною прикметою на сьогодні було побачити коників на городі: якщо високо стрибають, літо протримається ще довго.

Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна

Церковне свято 9 серпня: як правильно молитися

Так, як святий Пантелеймон допомагає військовим і мирному населенню у лиху годину, доречно сьогодні звертатися до нього. Молитву слід прочитати тричі та не забути у кінці сказати “Амінь”:

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці
Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь

Нагадаємо, що на церковне свято 9 серпня іменини відзначають: Амур, Ангеляра, Анфіса, Герман, Горазд, Іосаф, Климент, Мануїл, Наум, Микола, Пантелеймон, Сава, Христодул.

Схожі новини