12 листопада: яке свято, чиї іменини. Що можна і чого не треба робити

Святий Зиновій і сестра його Зиновія жили у місті Егеї, що в Киликії близько 290 року. Ще у молодому віці Зиновій пізнав життя Ісуса Христа, Його Святу Євангелію і прийняв християнство.

Святий Зиновій мав покликання до лікарської справи, а сестра жила на самоті біля нього. Вони були дружньою родиною, яка багато часу проводила у молитвах і прославлянні Бога.

Та сталося так, що імператор Диоклетіян, який яро переслідував християн, скерував у Егеї намісником Лисія – одного з найлютіших катів. Лисій скоро дізнався про праведника Зиновія і наказав його схопити. Дізнавшись про це, сестра його Зиновія сама прийшла до римлян і зізналася, що й вона християнка і хоче померти разом з братом заради Христа.

Їх катували, припікали світками і обливали гарячою смолою, вимагаючи привселюдного зречення християнства, але нічого не добилися. Врешті-решт кати стяли обом мученика голови.

Так закінчилося земне життя святих мучеників і розпочалася слава у вічності.

Всесвітній День юзабіліті

Свято відзначається у другий четвер листопада. Метою свята є відзначення професії юзабіліті – людей, які б’ються над простотою у подачі, використанні та дизайні різноманітної продукції.

Всесвітній День боротьби з пневмонією

Свято започатковане 2009 року ЮНІСЕФ і Всесвітньою організацією охорони здоров’я, щоб привернути увагу до захворюваності на пневмонію, зокрема, дитячої. За статистикою щорічно від легеневої недуги вмирає 2 мільйони людей. Переважно з бідних азійських і африканських сіл і міст.

Всесвітній день якості

Свято встановлене з ініціативи ряду авторитетних громадських організацій та за підтримки ООН. Відзначається у другий четвер листопада. Свято покликане нагадувати про те, що якість товарів, послуг є важливою складовою гідного споживання і фактором здорової психіки націй.

У день 12 листопада свої іменини святкують Зиновій, Зиновія, Йосип, Леонід, Макар, Максим, Марк, Матвій, Семен, Степан, Терентій, Юліан.

Народні погодні прикмети

  • Якщо листя з дерев нечисто опаде — буде сувора зима.
  • Калина вже достигла, а листя на ній ще зелене — тепла осінь.
  • Ранній сніг на ранню весну.
  • Якщо в листопаді появляються комахи — зима буде теплою.

До цього дня на зимівлю прилітали уже всі птахи – синиці, снігурі, омелюхи. Тому добрим вважалося у цей день майстрування з дітьми годівничок для птаства.

Схожі новини