3 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Яке сьогодні свято? Загальновідомо, що у третій день останнього місяця зими православні християни відзначають велике церковне свято – це День пам’яті Максима Сповідника (у народі цей день ще часто називають Максимовим днем).

Відомо, що Максим на початку свого життєвого шляху тривалий час прислужував імператору, проте потім дуже сильно розчарувався в ньому. Після такої психологічної травми чоловік прийняв чернецтво у одному із монастирів, який носив назву Хрисопольський.

За давніми переказами, Максим Сповідник став відомий завдяки своєму принциповому захисту православ’я. Окрім того, відомо, що він ще й противник єретиків.

Здавна саме третього лютого чоловіки разом із жінками пробували провести обряд. За повір’ями, він мав зміцнити шлюб. Як відбувався обряд? Подружжя бралося за руки, потім чоловік та жінка виходили у двір і разом промовляли:

“Що Бог з’єднав, то людині роз’єднати не під силу”

А після цих слів ішли струшувати іній, який був на деревах у дворі.

За звичаєм, треба було струсити увесь іній
За звичаєм, треба було струсити увесь іній

Відомо також, що Максим був істинним помічником для всіх людей, він часто втішав усіх у їхніх бідах.

Що варто зробити 3 лютого?

Третього лютого заведено згадати з добрими словами тих людей, які вам допомагали коли-небудь і як-небудь. Сьогодні прийнято шанувати добрих людей.

На Максима якщо створиш добру справу, то добро обов’язково повернеться. Вважається, що якщо в цей не вдалося зробити заплановане, то це на краще – Максим від біди відвів.

Чого не можна робити 3 лютого?

Третього лютого категорично не рекомендують злитися та ображатися. Це здавна вважається за служіння дияволу.

Не можна лаятися і скандалити.

Схожі новини