Середа, 23 Червня, 2021

20 листопада: яке свято, чиї іменини. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар східного обряду 20 листопада молитовно згадує Святого мученика Єрона і тих, що з ним в Мелитині, Преподобного чудотворця Лазаря, що постив на Галисійській горі, Блаженну Преподобну Йосафату (Гордашевську). А світський відзначає Всесвітній день дитини.

Діялося це в часи правління Диоклетіяна, в Кападокії. На той час там правителем був кровожерний Лисій, який вів нещадну боротьбу з християнами.

Єрон був християнином, хліборобом. Коли за ним прийшли римські воїни, він утік в гори, але невдовзі сам здався владі, бо сили були нерівні.

Образ Страта Мелитинських мучеників
Образ Страта Мелитинських мучеників

Чоловіка запроторили у в’язницю, де уже перебувало 33 християн.  На суді їм наказали зректися Христа, але ніхто з них не пристав на пропозицію. Тоді Єрону відтяли праву руку, а інших знову кинули до в’язниці.

Наступного дня християни знов постали перед судом і знову в них вимагали зречення. Не добившись свого, нелюди усіх вбили, стявши голови мечем. Сталося це 298 року.

Щоб забрати тіло святого мученика Єрона, його друзям треба було внести величезний викуп золотом. Вони похоронили усіх  на місці, де їх стратили, а згодом ще й побудували там гарний храм.

З усіх мучеників, яких страчено разом з Єроном відомі такі Ісихій, Никандр, Атанасій, Никон, Лонгин, Теодор, Валерій, Теодул, Євгеній, Епіфаній, Теодот, Аникит, Іларіон.

 Всесвітній день дитини

Свято започатковане ООН у 1954 році як день світового братерства і взаєморозуміння дітей Покликаний нагадати світовій спільноті про необхідність забезпечення благополуччя дітей усього світу.

Іменини цього дня святкують Теодор, Валерій, Євгеній, Епіфаній, Олександр, Олексій, Опанас, Богдан, Валерій, Веніамін, Григорій, Євгеній, Єлизавета, Іларіон, Кирило, Федір.

Народні прикмети на 20 листопада

  • Якщо є ожеледиця, то така погода протримається достатньо довго.
  • Рясні снігопади – навесні буде сильна повінь.
  • Сніг лягає на вологу землю – жито добре вродить.
  • Галки кричать неспокійно – на наступний день варто очікувати снігопад.

У цей день жінкам не можна плести, але зате можна ткати і прясти. Особливо день є прикметним для жінок при надії. За повірям, все, що цього дня думає жінка переноситься на дитину. Не можна також  жінці лінуватися і злитися, бо дитина буде такою ж.

Поділіться статтею

Оксана Марченко

Мармур, елітні авто та курорти: розкішне життя влаштувала Оксана Марченко своєму сину з невісткою

10 жовтня 2020 року Оксана Марченко оженила свого єдиного сина Богдана. Подивіться, як живе новоспечена родина.
Наталія Мосейчук

Як виглядає батько Наталії Мосейчук, яка поза камерами стає турботливою донькою: чому зірка приховувала тата

Наталія Мосейчук, залізна леді телевізійного кадру несподівано поділилася ніжними родинними світлинами. Дізнайтеся все про батька ведучої.
Олег Винник і Таюне

Таюне змила макіяж та показала затишну світлину з підозріло схожою на неї білявкою: “Дівчата, ви не сестри?”

Таїсія Сватко - ніжна бек-вокалістка колективу Олега Винника ніколи не розповідала про родину. У мережі знайшли цікаву світлину.
Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська

Усі жінки Анатолія Хостікоєва до Наталії Сумської: кого заради чорнобрової красуні покинув актор? (ФОТО)

0
Народний артист Анатолій Хостікоєв вже не один десяток років щасливий з відомою українською акторкою Наталею Сумською, але цей шлюб для нього третій.
Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 24 червня 2021 року: бажання здійснюються і хочеться мріяти. Для всіх знаків зодіаку

Цей день просто створений для здійснення ваших бажань і створення нових.

Популярне

Останні новини