Як правильно обрізати плодові дерева на осінь — золоті правила для справжніх садоводів

Плодові дерева вкрай потребують догляду восени. Обрізати їх важливо не лише для краси, а й для здоров'я дерева. Як правильно це зробити?

Які дерева варто обрізати?

Такої процедури найбільше потребують груша, яблуня, горобина, айва (звичайної і японської), аронія, глід великоплідний, а також ягідні та деякі декоративні чагарники. Знайшли щось зі свого саду? Тоді хутчіш за інструментами.

Як правильно зробити обрізку дерев?
Як правильно зробити обрізку дерев?

Як правильно зробити обрізку дерев?

  1. Товсту гілку краще спилити знизу, а потім дійти до верху, адже вона може пошкодити стовбур дерева, падаючи вниз.
  2. Місце, де щойно спиляли гілку (особливо, якщо її діаметр більше 1 см) варто зачистити садовим ножем та змазати варом. Адже в іншому випадку необроблений зріз може призвести до висушування збереженої частини гілки.
  3. Уражену хворобами гілку потрібно повністю спилити до «кільця». Залишати пенька — неможна.
  4. Навколо кореневої шийки штамба щеплених дерев і кущів потрібно обов’язково прибирати порослі. Варто постаратися якомога глибше вирізати їх «на кільце» біля самої основи.
  5. В осінню пору року не радять вкорочувати гілки на деревах. Але якщо це необхідна процедура, то краще це робити навскоси. Гострий кут має знаходитись трішки вище бруньки. Адже куди заверне її верхівка, туди і будуть навесні рости нові пагони.
  6. Також, не менш важливими є й інструменти, які використовуються під час обрізки дерев. Вони мають бути ідеально чистими та гострими. Адже тупі інструменти можуть «зажувати» кору, або залишати рвані рани.
  7. Для обробки обрізаних місць ідеально підходять садовий вар або глиняна бовтанка, яку складають із 2 частин глини та 1 частини коров’ячого гною.

Нехай ваш сад буде здоровим та приноситиме найкращі плоди.

Схожі статті

Без жодних фітоламп: розсада томатів виросте товстенькою, міцною, кремезною – простий стрес-прийом дачників

Сьогодні ми поділимось з вами секретом догляду за розсадою томатів. Завдяки цим порадам розсада неодмінно виросте міцною, здоровою та тішитиме вас врожаєм.

Не варто запускати прання на цьому режимі: через це в машинці з’являється пліснява і затхлий запах

Майже кожна господиня у своєму житті стикалася з ситуацією, коли з пральної машинки йде неприємний запах. І насправді цьому є пояснення. Так само, як і методи боротьби.

Так роблять господині у Франції: воду після варіння яєць не виливають. “Рідке срібло” для вашого городу

Ми залюбки купляємо різноманітні добрива, коли хочемо, щоб наш сад давав прекрасні врожаї та тішив цвітінням. Але деякі мінеральні добрива вливаємо, не розуміючи цього.

Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Як врятувати пересолений суп, позбутись неприємного запаху від дошки і ще 8 корисних лайфхаків для кухні

Сьогодні ми допоможемо вам полегшити свій побут на кухні. Пропонуємо до вашої уваги ТОП-10 корисних порад від професійних кухарів та досвідчених господинь!

Одягніть на віник пакет і готуйтеся дивуватися: цікавий трюк, який значно збільшує ефективність прибирання

До процесу прибирання всі ставляться по-різному. Для когось це справжній ритуал, я такий допомагає заспокоїтися та прийти до якогось висновку під час активних обдумувань.