П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Куляста хризантема: як зберегти красуню взимку і примножити квітковий “урожай”

Куляста хризантема мультифлора з'явилася порівняно не так давно, але завдяки красі і доступності у вирощуванні уже завоювала серця багатьох садоводів. Її можна сміливо зарахувати до улюблених і найбільш культивованих квітів.

Куляста хризантема відноситься до декоративних квітів. Вона залюбки росте як у відкритому грунті, так і в горщиках. Існує майже чотири тисячі гібридів різноманітних відтінків кольорів, у тому числі зелених і фіолетових.

Розрізняють ранні, середні й пізні сорти. І, якщо ранні і середні більше вирощують професійні садоводи на продаж, то пізні, за рахунок того, що куляста хризантема зацвітає уже тоді, коли більшість квітів відцвіли, тішать око в квітниках любителів до пізньої осені.

Шаровидна хризантема у горщиках у
Куляста хризантема у горщиках

Однак, це усе ж таки квіти і потрібно вчасно подбати про їх зимівлю.

На півдні, зазвичай, хризантеми залишають на зиму в грунті. У середній смузі їх можна вкрити на зиму ялиновим гіллям або будь-яким покривним матеріалом. Найкраще гідротеплоізоляційним матеріалом, який можна придбати у магазині. Але, якщо зими не суворі, то достатньо накрити картоновою коробкою або паперовим мішком.

Перед цим стебла необхідно обрізати до 15 см, а корінь підгорнути. Це робиться обо’язково до перших приморозків, навіть, якщо кущ ще не відцвів до кінця.

Якщо зима передбачається суворою і безсніжною, то кущ хризантеми потрібно викопати, пересадити в горщик, полити і зберігати до весни в прохолодному приміщенні. Найкраще – в підвалі. Дехто зберігає в лоджії, але це у випадку, якщо лоджія утеплена. У березні хризантему потрібно відкрити, щоб не запарилася і можна виставляти на відкрите повітря для загартування. Це вбереже її у майбутньому від шкідників і забезпечить розкішне і тривале цвітіння.

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини