27 вересня − свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемоги благовірному народові на супротивників даруй і хрестом Твоїм охорони люд Твій. Тропар свята містить надію і довіру до Хреста, на якому був розіп'ятий Спаситель.

Історія свята Воздвиження Хреста Господнього

Для встановлення свята важливими були дві події: віднайдення святого Господнього Хреста імператором Костянтином і його матір’ю Оленою на горі Голгофі у IV ст. і повернення з перської неволі у VII ст імператором Іраклієм. Під час обох подій Хрест перед народом воздвигали, тобто піднімали. При цьому його повертали на всі чотири сторони світу, щоб люди могли вклонитися йому.

Про віднайдення святого Хресного Дерева відомо, що під час розкопок 326 року на Голгофі, організованих Костянтином і Оленою, було виявлено три хрести. За Переданнями, до одного з них доторкнулася жінка, яка зцілилася від недуги. Це й був Хрест Спасителя.

Ікона Водвиження

Ікона ВодвиженняІнша подія нагадує про те, що у 614 році Перський цар завоював Єрусалим і пограбував його. Серед інших скарбів він забрав у Персію Древо Животворящого Хреста Господнього, де святиня перебувала  чотирнадцять років. Лише у 628 році імператор Іраклій отримав перемогу над персами, уклав з ними мир і повернув Хрест в Єрусалим.

Вперше свято Воздвиження  Чесного і Животворящого Хреста Господнього стали відзначати 335 року після освячення храму Воскресіння Господнього, спорудженого святим Костянтином Великим на Голгофі в Єрусалимі.

Віддаючи честь святому Хресту, ми віддаємо честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак святого Хреста, ми кожний раз визнаємо свою віру у нашого Спасителя.

У цей день Розп’яття прикрашають квітами і виставляють на тетраподі для поклоніння.

У цей день християни відвідують храм та моляться службу Божу. Також  Церква встановила на цей день строгий піст.

Заборонено виконувати важку фізичну роботу. Натомість дуже добре у цей день займатися благодійністю, роздавати милостиню.

Церква Воздвиження. Пам'ятка архітектури XVIIст. м.Дрогобич

Церква Воздвиження. Пам’ятка архітектури XVIIст. м.ДрогобичНародні прикмети на 27 вересня:

  • Вітер північний – літо наступного року буде теплим, якщо західний – холодним.
  • Журавлі летять високо та курличуть − осінь буде теплою.
  • Не позичати гроші, щоб не зазнати збитків.
  • Недобре побачити змію.

 

Схожі статті

Надя Дорофєєва розповіла про весілля з Мішею Кацуріним: двічі розлученим батьком двох маленьких дітей

Відома українська співачка Надя Дорофєєва вперше прокоментувала своє таємне весілля з ресторатором Мішею Кацуріним та зізналась, чи поладнала з дітьми коханого від першого шлюбу.

Чи повернеться колись Дзідзьо і чому він цього не хоче? Плани співака вийшли назовні: “Будуть інші часи”

2 роки тому Михайло Хома повідомив про те, що ставить на паузу сценічну діяльність його персонажа Дзідзьо. Увесь цей час артист виступав під своїм справжнім ім'ям з доволі серйозною програмою.

Куди зник завойовник жіночих сердець Олег Винник: “Я бачив цей сон крайніх 10-15 разів”. Подробиці

Відомий співак Олег Винник вийшов на зв'язок та пояснив причину свого тривалого зникнення: де наразі перебуває артист та чим займається весь цей час?

Їх можна зустріти в супермаркеті: Ектор Хіменес-Браво, Катя Осадча, Оля Полякова та інші зірки “з народу”

Далеко не всі знаменитості продовжують вести звичайний образ життя після того, як отримують свою порцію популярності, і все ж таки деякі з них обирають бути з народом.