У Китаї досі продають людей

У країнах Сходу досі існують традиції, від яких волосся стає дибки. Про одну з таких традицій трозповів мандрівник і ведучий Дмитро Комаров.

У Китаї є традиція, за якою люди, що не встигли створити сім’ю до 27 років вважаються неповноцінними і відправляються на так званий «ринок наречених». Таких дівчат називають ще «жінки-залишок».

На такому «ринку», який організовують кожні вихідні у середмісті Шанхаю батьки «продають» власних дітей, тобто шукають їм пару. Це роблять не лише з жінками, а й з чоловіками.

Мета, з якою батьки ведуть своїх дітей на «ринок наречених» різна. Для одних – це єдиний спосіб знайти пару для своїх дуже занятих дітей. А от для інших – знайти спосіб «відбити»  витрачені на навчання та утримання дітей кошти. Причина, певна річ, банальна, але і таке трапляється у сучасному Китаї.

Найбільше оголошень про пошук другої половинки подають саме китайські жінки. Це пояснюється тим, що аби одружитися на такій дівчині потрібно мати квартиру, машину і зарплату не нижчу, ніж у обраниці. Китайці вірять, що якщо хочеш зустріти свою долю, не обов’язково вішати оголошення на стенді і платити за нього. Достатньо повісити його на кущі або мотузці і твоя доля сама тебе знайде.

Практика влаштовувати «ринки наречених» бере початок з ухвалення закону «одна сім’я – одна дитина», що призвело до того, що молодим людям важко знайти собі пару.

Саме на таких ринках потенційні майбутні родичі знайомляться ще до того, як познайомлять своїх дітей. Адже практика, коли батьки брали активну участь у влаштуванні долі своїх дітей має давнє коріння. А «ринок наречених» – така сучасна данина традиціям.

Зараз «ринок наречених» має такий вигляд: у вихідні літні батьки приходять до парку, сідають на стільчики і тримають анкети своїх дітей. В анкеті, окрім імені і віку потенційних наречених, вказують зріст, вагу і найголовніше дохід потенційної нареченої або нареченого. Кандидати читають анкети і обирають ту або того, хто їм найбільше сподобався. На жодній анкеті не квазується фотографія «товару». Лише якщо дівчина або хлопець сподобалися кандидату, йому показують фото другої половинки.

Ринок наречених у Китаї
Ринок наречених у Китаї

Чи продовжують відносини такі пари, чи ні – ніхто не знає. Відомо лише те, що сучасне покоління негативно ставиться до такого виду знайомств.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини