Понеділок, 21 Червня, 2021

В українських школах хочуть ввести християнську етику: батьки сприйняли новину з бурхливим скандалом

З 1 вересня 2021 року в українських школах може з'явитися новий обов'язковий предмет під назвою "Основи християнської етики".

Пропозиція Міністерства освіти ввести до шкільної програми “Основи християнської етики” спричинила суперечки в соціальних мережах. Частина батьків учнів виступила проти цієї ініціативи, інші ж вважають, що предмет навчить дітей добру.

Бурхливі обговорення

У проекті нової програми для п’ятих-дев’ятих класів якості однієї з обов’язкових дисциплін пропонуються “Основи християнської етики”, що викликало цілу бурю обурення в мережі.

Підручник з основ християнської етики
Підручник з основ християнської етики

Так, з цього приводу у Facebook-групі “Батьки SOS” більшість висловилися категорично проти ініціативи:

  • “А чому б не ввести просто етику? Без релігійного підтексту. Адже по суті в більшості релігій принципи схожі. Не вбивай, не вкради… Чому не ввести просто етику нормальної людини, відповідальної за свої вчинки і поважаючої вибір інших?”, — пише Юля Кучерова;
  • “Взагалі-то в нашій країні свобода віросповідання. Не можна нав’язувати християнську мораль всім і кожному, це протизаконні дії. Якщо це буде предмет “світові релігії” — це нормально, по типу як світова історія. Загальна інформація для дітей без суб’єктивної оцінки вчителя на те, яка релігія хороша, а яка погана. Кожна людина приходить в цей світ вільною и має повне право в певному віці обрати свій шлях”, — пише Катерина Вересока;
  • “Я за те щоб ввели “Психологію”, бо вже вкрай бракує порозуміння між людьми. Досить корисно було би дітям з 5 класів вчитися розуміти, що таке поведінка, емоції та психологічна гігієна”, — пише Nataliya Sirant;
  • “Дітям треба сучасні знання давати. Біблію вони ще до школи пройшли, хто хотів”, — пише Julia Pi.

Коментарі батьків
Коментарі батьків

Коментарі МОН

Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у ВРУ Сергій Бабак пояснив, що місцеві громади та школи самостійно прийматимуть рішення про те, чи запроваджувати даний предмет у програму учнів. МОН у цей процесс не втручатиметься.

Поділіться статтею

22 червня вшановують пам'ять Кирила Олександрійського

Свято 22 червня 2021: Кирилів день – обряди, заборони та народні прикмети, які визначать кінець літа

Перший місяць літа підходить до кінця. Дізнайтеся, що відзначали наші пращури 22 червня та яких прикмет намагалися дотримуватися.
Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 21 червня 2021 року: романтичні зізнання та неочікувані сюрпризи. Для всіх знаків зодіаку

День буде насиченим і дуже різним для знаків зодіаку. Комусь пощастить, а комусь — ні.
Гайтана

Гайтана знаходилася у любовному трикутнику і навіть не здогадувалася про це: правду розповів брат коханого

Нещодавно Гайтана розповіла особисту історію, яка дуже сподобалася підписникам.

Популярне

Останні новини