Знецінили класиків: Монатік, Дорофєєва, Кароль та інші українські зірки, які потрапили у шкільну програму

У Фейсбук-групі “Батьки SOS” одного разу піднявся великий шум через робочий зошит другокласників з предмету “Я пізнаю світ”. Уся справа в тому, що поруч з такими видатними класиками української літератури, як Леся Українка і Тарас Шевченко, були розміщені фото співаків Наді Дорофєєвої та Дмитра Монатика.

Екс-солістка групи “Время и Стекло” зізналася, що як тільки про це дізналася, то була ошелешена, проте не стала приховувати, що здивування було приємним.

Надя Дорофєєва і Дмитро Монатік в шкільному підручнику поряд с Тарасом Шевченко та Лесею Українкою
Надя Дорофєєва і Дмитро Монатік в шкільному підручнику поряд с Тарасом Шевченко та Лесею Українкою

Крім цих артистів, у схваленій Міносвітою програмі опинилися шоумени Сергій Притула, Володимир Остапчук, Олександр Скічко, лідер групи “Скрябін” Андрій Кузьменко, фронтмен “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук. Але обігнала всіх поп-діва Тіна Кароль, яка вже майже 5 років світиться на сторінках підручників. Її пісню “Україна — це ти” внесли в хрестоматію дитячої літератури для 1-2 класів.

Думка колег зіркових героїв сучасної програми для школярів розділилася — одні раді за них, інші засмучені тим, кого діти зараз вважають видатними українцями.

Тіна Кароль і Сергій Притула в шкільних підручниках
Тіна Кароль і Сергій Притула в шкільних підручниках

Так, Слава Камінська з “НеАнгелів” впевнена, що про Монатіка і Надю Дорофєєву дітлахи зараз знають більше, ніж про Шевченка і Українку, тим не менш, вона вважає, що шкільний підручник — не місце для представників шоу-бізнесу.

Актор Антін Мухарський категорично проти подібного: ставити артистів в один ряд з класиками — це як змішувати святе з грішним. А ось лідер рок-гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин сприймає це спокійно — така сучасна культура, хочемо ми того чи ні.

Схожі новини