П’ятниця, 18 Червня, 2021

Українці отримають квитанції з податком на нерухомість: коли це станеться та кого зачеплять нововведення?

Як буде нараховуватися сума податків та кого зачепить нововведення. Читайте у статті.

Зовсім скоро деякі українці отримують квитанції з податком на нерухомість.

Кого саме стосується нововведення?

Під категорію громадян, які будуть зобов’язані заплатити податок за власну нерухомість будуть люди, які мають у власності квартири площею від 60 квадратних метрів і будинки площею від 120 квадратних метрів. Якщо у громадянина мається у власності декілька жилих приміщень, то сума їхньої площі не повинна перевищувати 180 квадратних метрів інакше доведеться платити податок.

Як вираховується податок?

Готівкові гроші мають на собі бактерії
Фото взяте на просторах мережі.

Для кожного регіону відсоток податку буде індивідуальний. Наприклад, для Одеської області він буде становити 0,1 % від мінімальної зарплатні за квадратний метр. Таким чином 1 квадратний метр буде коштувати близько 6 гривень. Наприклад, якщо у вашій власності будинок площею 200 квадратних метрів Ви маєте заплатити 1200 гривень у рік. Якщо квитанція прийшла за 2019 рік, ви, відповідно, платите уже в 2020-му, і наступного року платите за 2020-й рік.

Варто відмітити, що сплачує податок лише власник нерухомості. Тобто, якщо у будинку живе ціла родина, то домачадці можуть домовитися про спільну сплату, але зобов’язання лежить саме на власнику.

Штрафні санкції

Для тих, хто буде не в захваті від нововведень та намагатиметься уникнути сплати будуть введені штрафні санкції, які складають 10 відсотків від несплаченого податку. Нараховуватимуть штраф, якщо податок несплачений впродовж 2 місяців після отримання квитанції.

Варто підкреслити, що тариф буде різний для різних регіонів та областей тому необхідно перевірити, як саме складається податок саме у вашій області.

Поділіться статтею

Ольга Фреймут

Ольга Фреймут заявила, що в душі відчуває себе юною мавкою, а її відправили до психолога: “І як найшвидше”

0
Відома українська телеведуча Ольга Фреймут в черговий раз стала об'єктом критики користувачів мережі за свої уроки хороших манер.
Красуня Злата Огнєвіч

Злата Огнєвіч одягла весільну сукню і дала зрозуміти, що без нареченого з “Холостячки” не піде. Деталі

Проект "Холостячка" продовжується і вже тривають зйомки нового сезону. Головною героїнею цього року стала Злата Огнєвіч.
Людмила Балан

(Відео) Людмила Балан постраждала під час зйомок кліпу: на маму Дана напали, і це не фанати. Всі подробиці

Людмила Балан - яскрава зірка, яка у свої 64 роки активно виступає на сцені та знімає кліпи.

Популярне

Останні новини