Прожитковий мінімум в Україні піднімуть більше, ніж удвічі: як зміняться зарплати, пенсії та інші виплати

Верховна Рада обіцяє збільшити прожитковий мінімум в Україні, що також вплине на зарплати, пенсії та інші виплати.

2 червня був прийнятий законопроект, який передбачає нову методику розрахунку прожиткового мінімуму. Так, в наступному 2022 році його сума буде перебувати на рівні 41% від середньої заробітної плати за 2020-й, до чого слід додати прогнозовану інфляцію на 2021-й.

Крім того, з кожним роком прожитковий мінімум зростатиме на 1% відносно середньої зарплати до тих пір, поки він не складе 50%, тобто до 2031-го. Зараз же цей показник становить 2189 гривень, але вже 1 липня він виросте на 105 гривень до 2294 грн, а 1 грудня – ще на 99 гривень до 2 393 грн.

Гроші
Гроші

Не можна не відзначити, що наразі прожитковий мінімум в Україні істотно занижений, оскільки абсолютно не відображає реальні витрати людей на громадський транспорт, одяг, засоби гігієни. Його з натяжкою вистачає на їжу, не кажучи вже про оплату комуналки та оренди житла.

Як прожитковий мінімум вплине на пенсії, зарплати і соціальні виплати

На жаль, далеко не всі виплати будуть підвищуватися разом з прожитковим мінімумом. На даний момент мінімальна пенсія в Україні становить 1769 гривень. У 2022-му при її розрахунку також буде враховуватися і підвищення мінімуму, проте зрівняються вони не раніше 2041-го.

Крім цього, в Раді хочуть відв’язати соціальні виплати від прожиткового мінімуму, розраховуючи їх окремо при ухваленні річного бюджету країни.

Стало відомо, як розподілили гроші платників податків
Верховна Рада

Ну і вишенька на торті – законопроект пропонує усунути вимогу, згідно з якою мінімальна зарплата не може бути нижчою за прожитковий мінімум.

Поділіться статтею

Маковий спас

Маковий Спас 2021 – коли і як святкувати цього року, що готувати та чи треба постувати у цей день

Маковий Спас у народі ще кличуть Маковієм. Дізнайтеся все про традиції цього поважного свята.
Олег Винник

На зустріч до Олега Винника приїхала його перша дівчина: разом з мамою хочуть викликати зірку на розмову

Олег Винник - зірка, яка ретельно береже правду про своє особисте життя. Перша дівчина співака приїхала до Головного вовка країни.
Пророк Ілля

Свято 2 серпня 2021 року: що можна і не можна робити у День пам’яті святого пророка Іллі

В народі День пам'яті святого пророка Іллі називають ще Ільїн день.
Лілія Ребрик і Андрій Дикий

Лілія Ребрик змусила Андрія Дикого понервувати через фото з синами та іншим чоловіком: живе на дві родини

0
Відома українська акторка і телеведуча Лілія Ребрик розкрилася перед шанувальниками з зовсім іншого боку. Виявляється, вона мама не двох, а чотирьох дітей.

Популярне

Останні новини