Нові правила виходу на пенсію: особисті накопичувальні рахунки та вплив стажу на пенсійний вік. Усі деталі

Які правила починають діяти з 2028-го року? Читайте далі у статті.

Проблема маленьких пенсійних виплат літнім громадянам України — найгостріша тема в нашій країні на даний момент. Так сталося, що мінімальна пенсія є набагато меншою, ніж мінімальний прожитковий мінімум. Про це говориться кожен день і повсюди. Тому не дивно, що українські пенсіонери дуже схвильовані, адже питання досі не врегульовано.

Накопичувальний рахунок та пенсійний вік

Зараз існує три законопроекти про накопичувальну пенсію, які знаходяться на розгляді. Вона виглядає наступним чином: ви самі накопичуєте стаж і виходити на пенсію тільки тоді, коли маєте необхідно цифру.

У 2028 році для того, щоб піти на пенсію в 60 років, потрібно буде мати 35 років стажу. Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, інформує Радіо Свобода. Марина стверджує, що вже втомилася пояснювати, чому в Україні досі не діє система саме накопичувальної пенсії.

Пенсія
Пенсія

Так, наприклад, вона пояснює, що у цьому випадку, мінімальний пенсійний вік складав би 65 років. Однак в разі введення накопичувальної пенсійної системи, людина зможе вийти на пенсію в 60 років без будь-яких умов, розраховуючи тільки на власний накопичувальний рахунок.

Таким чином, люди можуть самі регулювати платежі, які у майбутньому створять їхній особистий рахунок. Цікавий факт, що насправді ця система не дуже відрізняється від діючої.

Нагадуємо, що зараз в Україні діє система змішаної пенсії, яка включає в себе виплати самих пенсіонерів та молоді, відсоток зарплатні якої поступає у Пенсійний Фонд України. Накопичувальна система ж довела свою ефективність у ряді європейських країн.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини