Середа, 23 Червня, 2021

Гендерну нерівність виявили й у ІТ-сфері

В межах програми Girls Takeover, присвяченої Міжнародному дню дівчат ООН, який відзначають 11 жовтня, Уряд Фінляндії погодився змінити на один день очільницю. Нею буде 16-річна активістка Ааві Мурто, яка бореться за рівність жінок у використанні нових технологій.

Практика не нова. Минулого року у цей день майже дві тисячі дівчат з понад 60 країн також на день спробували себе у якості лідерок.

На пост прем’єр-міністра Ааві заступить 7 жовтня. Вона має намір зустрітися з міністром з розвитку співробітництва і зовнішньої торгівлі, канцлером юстиції та членом парламенту для обговорення проблеми доступу дівчат із вразливих груп до технологій.

Члени Уряду Фінляндії
Члени Уряду Фінляндії

Загальновідома статистика не на користь жінок, − стверджує дівчина. − Згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, 15 млн дівчаток у світі не мають навіть змоги навчитися читати й писати в початковій школі, через що із 750 млн дорослих, які не вміють читати, дві третини становлять жінки.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, майже половина жіноцтва  в світі, через незабезпеченість і переважну зайнятість в домашньому господарстві, не мають доступу до інтернету, не користуються ним. Водночас Інтернет павутиною охоплено 51% чоловіків.

Якщо порівняти частку  жінок і чоловіків, які працюють розробниками ІТ-технологій, то розрив вражає і в Україні. Їх частка в ІТ-сфері наразі становить лише 24%. Одна третя з них виконує допоміжні функції і тільки 12% працюють як досвідчені спеціалістки. Це вдвічі менше, ніж чоловіків.

Поділіться статтею

Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська

Усі жінки Анатолія Хостікоєва до Наталії Сумської: кого заради чорнобрової красуні покинув актор? (ФОТО)

0
Народний артист Анатолій Хостікоєв вже не один десяток років щасливий з відомою українською акторкою Наталею Сумською, але цей шлюб для нього третій.
Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 24 червня 2021 року: бажання здійснюються і хочеться мріяти. Для всіх знаків зодіаку

Цей день просто створений для здійснення ваших бажань і створення нових.
Маша Єфросиніна з чоловіком

Розкішні апартаменти, які вражають розмірами: як виглядає квартира Маші Єфросиніної та її багатого чоловіка

Маша Єфросиніна не часто показує власне житло, але й не приховує — живе заможно.
Уляна Супрун

Хто оточує Уляну Супрун: все, що відомо про чоловіка та дітей лікарки – біографія, фото, цікаві факти

0
Уляна Супрун відома українцям своїми резонансними заявами і неоднозначними порадами в області медицини. А хто ж її чоловік?

Популярне

Останні новини