Гендерну нерівність виявили й у ІТ-сфері

В межах програми Girls Takeover, присвяченої Міжнародному дню дівчат ООН, який відзначають 11 жовтня, Уряд Фінляндії погодився змінити на один день очільницю. Нею буде 16-річна активістка Ааві Мурто, яка бореться за рівність жінок у використанні нових технологій.

Практика не нова. Минулого року у цей день майже дві тисячі дівчат з понад 60 країн також на день спробували себе у якості лідерок.

На пост прем’єр-міністра Ааві заступить 7 жовтня. Вона має намір зустрітися з міністром з розвитку співробітництва і зовнішньої торгівлі, канцлером юстиції та членом парламенту для обговорення проблеми доступу дівчат із вразливих груп до технологій.

Члени Уряду Фінляндії
Члени Уряду Фінляндії

Загальновідома статистика не на користь жінок, − стверджує дівчина. − Згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, 15 млн дівчаток у світі не мають навіть змоги навчитися читати й писати в початковій школі, через що із 750 млн дорослих, які не вміють читати, дві третини становлять жінки.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, майже половина жіноцтва  в світі, через незабезпеченість і переважну зайнятість в домашньому господарстві, не мають доступу до інтернету, не користуються ним. Водночас Інтернет павутиною охоплено 51% чоловіків.

Якщо порівняти частку  жінок і чоловіків, які працюють розробниками ІТ-технологій, то розрив вражає і в Україні. Їх частка в ІТ-сфері наразі становить лише 24%. Одна третя з них виконує допоміжні функції і тільки 12% працюють як досвідчені спеціалістки. Це вдвічі менше, ніж чоловіків.

реклама

Поділіться статтею

Бридкі каченята шоу-бізнесу

Бридкі каченята шоу-бізнесу: чия зовнішність не подобається прихильникам – Лобода, Могилевська та інші

Стандарти краси диктують свої ідеали зовнішності й часто зірок критикують за те, що вони не підпадають під ці правила. На щастя, останнім часом тенденції змінюються і стандарти, як такі, зникають і зовсім. Редакція "Сенсації" пригадала зірок, яким найбільше дошкуляли за те, що вони якісь "не такі".
Дан Балан з мамою Людмилою

Мама Дана Балана Людмила засяяла у короткій сукні: обраниця сина Тіна Кароль так схожа на зіркову тещу

63-річна молдовська телеведуча та актриса Людмила Балан регулярно дивує своїх прихильників яскравими луками та привабливою зовнішністю. Жінка підкорила українських телеглядачів рік тому, коли виступила для свого сина на шоу "Голос країни" з народною піснею, яку подарувала Дану Балану та Тіні Кароль.
59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом

(Фото) 59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом та довів, що може піти хоч на Олімпіаду: “Це прорив”

Ігор Кондратюк має неймовірно велику базу прихильників: старші його знають завдяки шоу "Караоке на майдані", а молодому поколінню відомим шоумен став завдяки "Х-Фактору". Цього року ведучому і продюсеру виповнилося 59 років, але він точно знає, що з рахунків його рано списувати.
Настя Каменских

Вагітна Настя Каменських соромиться свого стану: співачка всіляко приховує животик на фотографіях руками

Настя Каменських вже два роки офіційно заміжня за продюсером і колишнім колегою по сцені Олексієм Потапенком, відомим як Потап. Після того, як подружжя розкрило свої відносини, їхні прихильники постійно чекають новин про поповнення у родині, проте зірки відмовляються коментувати цю тему.
Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів

Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів: Юрій Горбунов хоче стати татом донечки

Не так давно відома українська телеведуча Катерина Осадча дала життя своєму третьому сину Данилу Горбунову. І хоча зіркове подружжя з нетерпінням чекала на дівчинку, появі ще одного спадкоємця було неймовірно раде. Зірка швидко прийшла у форму після пологів, але останнім часом інтригує формами

Популярне

Останні новини