До осені наступного року весь документообіг – «у цифрі»

Влада збирається відмовитися від зберігання документів у паперовому форматі. Як відреагувала частина українців на це повідомлення, читайте уже в цьому матеріалі.

Зареєструвати приватне підприємство за сім хвилин, отримати свідоцтво про народження і зареєструватися на отримання державної допомоги при народженні дитини за двадцять хвилин – таке продемонстрували громадяни під час останньої передачі ток-шоу «Свобода слова» Савіка Шустера у прямому ефірі. А відтак, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, коментуючи, повідомив: «Влада має амбітні плани до вересня наступного року перевести весь документообіг у цифровий режим».

В Україні, впевнений міністр, є всі передумови для цього. Більше того, Україна повинна зробити це революційним шляхом, бо на еволюційний, як це відбувалося в інших країнах, на його думку, уже немає часу.

Подібно, що українці й справді уже готові до активнішого освоєння нових технологій. У студії озвучили результати опитування, проведеного напередодні з питання «Як ви зазвичай розраховуються у магазинах? Варіанти відповідей: смартфоном – 31,32%; банківською карткою – 46,15% і готівкою – 22,53% від кількості опитуваних, які становили 8843 особи.

Завдання ініціативи полягає не тільки у тому, щоб спростити процедуру взаємодії громадянина з державою, але й поставити перепони для можливих корупційних зловживань з боку чиновників, а також налагодити взаємодію між органами всередині самої державної системи. Під час створення функції в додатку «Дія», розробники стикнулися з тим, що й з боку громадян багато зловживань через те, що органи не мають баз даних і дуже слабо ними обмінюються. Це дає можливість, до прикладу, брати двічі допомогу  чи пенсію за померлого.

На закінчення програми міністр цифрової трансформації Михайло Федоров особисто  запитав глядачів про те, як їм зручніше отримувати довідки та інші документи, що видаються державними органами. Голосування, у якому взяло участь 12273особи, тривало два дні.

Документообіг у цифровому вигляді
Документообіг у цифровому вигляді

Результат виявився приголомшливим. Виявляється, витрачати час та кошти на дорогу, щоб побачити чиновника готові лише 7%. Причім, жінки вдвічі частіше готові особисто звертатися у органи влади. І більше таких людей серед сільських мешканців.

реклама

Поділіться статтею

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.
Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським

Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським: на МастерШеф любовний трикутник

Відома українська кулінар Ольга Мартиновська зізналася, що не воліє відмовлятися від жодного зі своїх колег і припустила можливість стосунків втрьох.

Популярне

Останні новини