Неділя, 7 Березня, 2021

15 жовтня Всесвітній День обізнаності про перинатальну втрату і горе

День, коли вшанують молитвою дітей, які померли під час вагітності або відразу після пологів цьогоріч в Україні, за рішенням Святійшого Синоду Єпископів УГКЦ, відзначать вперше.

BabyLoss Awarness Day — Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату та горе у країнах Європи, США, Австрії, Норвегії відзначають з 1988 року. Обрано для нього 15 жовтня. Мета – привернути увагу до таких випадків медиків, оточення у спільнотах, створити середовище для того, щоб батькам легше було пережити біль втрати.

Рівень смертності дітей до пологів у всьому світі досить високий. В Україні він становить 8,59 на кожну тисячу народжених дітей. Це відбувається з різних причин. Але це горе, з яким найчастіше залишаються батьки сам на сам.

Акцію проведуть біля памятника Митрополиту А.Шептицькому
Акцію проведуть біля пам’ятника Митрополиту А.Шептицькому

Цей день не для того, щоб  поятрити рани. Він для того, щоб люди навчилися проявляти емпатію, спробували поставити себе на місце іншого, проявили милосердя і співчуття особистою участю. Тим самим, дати надію тим, що пережили втрату на майбутнє життя, яке варто створювати, а часом за яке варто й поборотися.

В Україні пройдуть поминальні заходи.

Запропоновано у храмах протягом дня 15 жовтня служити служби у цьому намірі. А в 19.00 год запалити стрітенську свічку і помолитися молитву Андрея Шептицького за родину.

У Львівській єпархії перед Службою Божою у соборі св.Юра поінформують про цей день. А після Літургії на площі перед собором пройде академія та творення світлової хвилі.

 

Поділіться статтею

Ксенія Мішина

Екс-холостячка Ксенія Мішина перефарбувалась у блондинку і позбулася довгого волосся: схожа на чоловіка

Ксенія Мішина здивувала своїх шанувальників нереальним перевтіленням.
Скандальна Оля Полякова та поп-діва Тіна Кароль помирилися в ефірі телевізійного шоу

Скандальна Оля Полякова та “відома плакальниця на похоронах” Тіна Кароль помирилися: не дочекаєтеся!

То міг подумати, що Тіна Кароль та Оля Полякова так швидко знайдуть спільну мову.

Популярне

Останні новини