15 жовтня Всесвітній День обізнаності про перинатальну втрату і горе

День, коли вшанують молитвою дітей, які померли під час вагітності або відразу після пологів цьогоріч в Україні, за рішенням Святійшого Синоду Єпископів УГКЦ, відзначать вперше.

BabyLoss Awarness Day — Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату та горе у країнах Європи, США, Австрії, Норвегії відзначають з 1988 року. Обрано для нього 15 жовтня. Мета – привернути увагу до таких випадків медиків, оточення у спільнотах, створити середовище для того, щоб батькам легше було пережити біль втрати.

Рівень смертності дітей до пологів у всьому світі досить високий. В Україні він становить 8,59 на кожну тисячу народжених дітей. Це відбувається з різних причин. Але це горе, з яким найчастіше залишаються батьки сам на сам.

Акцію проведуть біля памятника Митрополиту А.Шептицькому
Акцію проведуть біля пам’ятника Митрополиту А.Шептицькому

Цей день не для того, щоб  поятрити рани. Він для того, щоб люди навчилися проявляти емпатію, спробували поставити себе на місце іншого, проявили милосердя і співчуття особистою участю. Тим самим, дати надію тим, що пережили втрату на майбутнє життя, яке варто створювати, а часом за яке варто й поборотися.

В Україні пройдуть поминальні заходи.

Запропоновано у храмах протягом дня 15 жовтня служити служби у цьому намірі. А в 19.00 год запалити стрітенську свічку і помолитися молитву Андрея Шептицького за родину.

У Львівській єпархії перед Службою Божою у соборі св.Юра поінформують про цей день. А після Літургії на площі перед собором пройде академія та творення світлової хвилі.

 

реклама

Поділіться статтею

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який завадить вам приймати погані рішення

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє непростий, але хороший день для вас. Усі біди так чи інакше оминатимуть вас стороною та приноситимуть рівно протилежні результати. Не звертайте увагу на не аргументовану критику та зберігайте хороший настрій.
Макс Тарапата емоційно звернувся до Злати Огнєвіч

Тарапата не примирився з рішенням Холостячки? Макс емоційно звернувся до Злати Огнєвіч: “Мені є що сказати”

Цієї п'ятниці Холостячка попрощалася з ще одним учасником, якого вважали головним претендентом на серце Злати Огнєвіч. І хоча батьки співачки та її сестра схвалили хлопця, це не вплинуло на її рішення. Нещодавно екс-учасник висловився щодо свого виліту і привернув увагу артистки.
Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко

Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко: “Лікарі буквально рятували його життя”

Популярний український виконавець Андрій Данилко пройшов через непрості випробування на шляху до слави. Реакція публіки на відомий хіт та безкінечні цькування призвели до того, що в артиста виникли проблеми зі здоров'ям. І хоча він заперечує це, його оточення вже викрило правду.
Сергій Притула зізнався, що є батьком старшої доньки Ольги Фреймут

“Донька Ольги Фреймут називає мене татом”: Притула заявив про своє батьківство і отримав запит на аліменти

Стосунки Сергія Притули та Ольги Фреймут завжди нагадували дещо середнє між ненавистю та коханням. Зіркам так і не вдалося побудувати здорові відносини, але відголоски спільного минулого бувають доволі гучними та настирливими. Як, наприклад, заява Сергія Притули про його батьківство.
Влад Яма повідомив, що в нього з'явився маленький синочок

Влад Яма повідомив, що в нього з’явився маленький синочок та показав малюка: “Вчора я став батьком”

Не так давно Влад Яма ділився своїми мріями стати знову батьком. Але хореограф хоча і мріяв про дівчинку, появі хлопчика він також дуже радий. Нещодавно він сповістив, що знову став батьком, але хрещеним. Хто саме запросив зірку стати янголом-охоронцем для свого нащадка, дізнайтеся в статті.

Популярне

Останні новини